Ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice ubiega się o powrót w sezonie kolarskim 2013 do grona ekip Professional Team. Z końcem października, UCI ogłosi raport w którym stwierdzi, czy zostały spełniony warunki rejestracyjne.

Zgodnie z decyzjami podjętymi przez Miejski Klub Sportowy Polkowice, kierownictwo ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice zostało zobowiązane do podjęcia działań zmierzających do powrotu ekipy do grona ekip Pro Kontynentalnych. Pierwsze dokumenty, a w zasadzie pismo  z prośbą o możliwość przystąpienia do grona zespołów Pro Kontynentalnych, zostało wystosowane do Międzynarodowej Unii Kolarskiej już w m-cu lipcu br.

Procedura przyjęcia ekipy kolarskiej go grona ekip pro kontynentalnych jest bardzo wyczerpująca i długa – powiedział dyrektor Robert Krajewski, który z ramienia Klubu prowadzi cały proces rejestracyjny ekipy.  Każda z ekip ubiegających się o status ekipy pro kontynentalnej musi  już w m-cu lipcu rozpocząć stosowne działania, które kończą się w zasadzie z końcem roku. UCI wymaga dostarczenia wielu dokumentów ale na początek trzeba dostarczyć do akceptacji  wzory kontraktów oraz wzór gwarancji bankowej. Po akceptacji tych dokumentów i wpłaceniu do końca sierpnia opłaty rejestracyjnej, można się skupić się na dalszej procedurze rejestracyjnej.

Kolejnym krokiem jest złożenie wszystkich (zaakceptowanych) dokumentów rejestracyjnych w Międzynarodowej Unii Kolarskiej oraz do niezależnego audytora Ernst&Young w Szwajcarii. Przy pierwszej ocenie zdolności ekipy do włączenia jej do grona ekip pro kontynentalnych oceniane są umowy sponsorskie, przedstawione gwarancje bankowe, biznes plan, budżet ekipy na 2013 oraz  kontrakty zawodników (min. 10 kontraktów do końca września, następnie min. 15 do 15.10.2012 oraz wymagane min.16 do 01.12.2012.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przedstawiła do akceptacji 15 kontraktów, wśród których są kontrakty nowych zawodników w ekipie: Josefa Cernego, Jacka Morajki i Mateusza Nowaka.

W dniu 3.10.2012 audytor Ernst&Young przedstawił UCI pierwszy raport dotyczący weryfikacji dokumentów rejestracyjnych ekip ubiegających się o status ekipy pro kontynentalnej łącznie z uwagami dotyczącymi uzupełnienia brakujących dokumentów. Na bazie tego raportu UCI opublikowała listę zespołów, które wypełniły pierwszy z procesów rejestracyjnych. Na tej liście znalazła się również ekipa CCC Polsat Polkowice.

Audytor od momentu złożenia dokumentów tj. 01.10.2012 ma 2 tygodnie na sprawdzenie i ustosunkowanie się do dokumentów pod kątem etycznym, finansowym i administracyjnym – kontynuuje Robert Krajewski. Wszelkie uwagi dotyczące uzupełnienia bądź zmiany musi przesłać zainteresowanym drużynom do 15.10.2012. Następnie każda z drużyn ma 5 dni na odpowiedź i przesłanie stosownych dokumentów lub wyjaśnień.

Do końca października audytor Ernst&Young, po dokładniej analizie przedstawionych dokumentów, prześle do UCI i zainteresowanych drużyn raport określający stan spełnienia przez zainteresowane drużyny wszystkich wymogów rejestracyjnych.

W dniu 01.11.2012 ukaże się pierwszy pełny raport w którym będą zawarte informacje które zespoły spełniły wymogi rejestracyjne oraz decyzja o rejestracji w gronie drużyn Pro Kontynentalnych. Zespoły, które z różnych przyczyn nie zdążyły z dodatkowymi dokumentami lub wyjaśnieniami będą wzywane przed komisję licencyjną celem przesłuchania. Dopiero po takim przesłuchaniu komisja wyda decyzję czy dany zespół można zarejestrować jako drużynę Pro Kontynentalną. 

Źródło: CCC Polsat

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Trudno musicie,musicie pozałatwiać te papiery jak są sponsorzy i kibice polskiej drużyny na całym świecie.