CCC PolsatEkipa CCC Polsat Polkowice kontynuuje rozpoczęty w Argentynie sezon kolarski 2013 wyjeżdżając tym razem na wyścigi do Hiszpanii.

W niedzielę zakończyły się zmagania kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice na francuskiej etapówce, Tour Mediterraneen a już w najbliższy weekend rozpoczyna się kolejny wyścig etapowy, tym razem w Hiszpanii, w którym wystartuje siedmioosobowa ekipa „pomarańczowych”.

Do Hiszpanii, na wyścig Vuelta a Andalucia – Ruta Ciclista del Sol (kat. 2.1 UCI) dyrektor sportowy, Piotr Wadecki powołał ekipę w składzie: Davide Rebellin, Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz , Grzegorz Stępniak , Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Adrian Kurek. 

 W tym roku wyścig Vuelta a Andalucia będzie rozgrywany już po raz 59. i należy on do grona  najstarszych wyścigów organizowanych w Hiszpanii. Odbędzie się on w dniach od 17 do 21 lutego 2013 roku. Hiszpańska etapówka składa się z prologu i trzech etapów, które prowadzą w bardzo trudnym, górzystym terenie.

Wyścig rozpoczyna prolog w San Fernando, którym będzie jazda indywidualna na czas na stosunkowo krótkim i płaskim odcinku 6 kilometrów. Kolejnego dnia rozpoczynają się już pierwsze góry i jeden z trudniejszych podjazdów, Puerto de las Palomas (1220 m.n.p.m) z górską premia kat. 1. Etap drugi wyścigu nieco łatwiejszy, choć w jego końcówce umiejscowiono trzy górskie premie kat. 3. Meta tego etapu usytuowana na podjeździe. Ostatni, trzeci „królewski” etap wyścigu, to najtrudniejszy odcinek z jakim zmierza się kolarze. Na trasie będą pokonywali aż 6. górskich premii, w tym dwie kat.1  i wszystko wskazuje, że to ten odcinek rozstrzygnie o zwycięstwie w całym wyścigu.

Jak informują organizatorzy, w wyścigu wystartuje 18 ekip w siedmioosobowych składach co daje łącznie liczbę 126 kolarzy. Swoje ekipy zgłosiły m.in. Movistar, Euskatel, Astana, Garmin-Sharp, Lotto-Belisol, Vacansolei. Na starcie wyścigu nie zabraknie gwiazd światowego kolarstwa. Wystartują m.in.: Igor Anton, Luis Sanchez, Farrar Tyler, Brajković.Kolarze CCC Polsat Polkowice nie będą jedynymi „biało-czerwonymi” w Vuelta a Andalucia. Wystąpi tam również Bartosz Huzarski (NetApp-Endura) i Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM).

Program wyścigu  Vuelta Andalucia (Ruta Ciclista del Sol):

Prolog, 17.02 – San Fernando (6 km), jazda indywidualna na czas

1 etap, 18.02 – San Fernando – Ubrique (163,9 km)

2 etap, 19.02 – Trebujena (Cádiz) – Montilla (Córdoba) (190,7 km)

3 etap, 20.02 – Lucena (Cordoba) – Rincon de la Victoria (Málaga) (182,7)

Źródło: CCC Polsat

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments