CCC PolsatW dniu 17 stycznia br. sześcioosobowa ekipa „pomarańczowych” wyleciała do Argentyny, gdzie wyścigiem Tour de San Luis rozpocznie starty w sezonie kolarskim 2013.

Po dwutygodniowych przygotowaniach na zgrupowaniu w Calpe,  sześcioosobowa ekipa CCC Polsat Polkowice z dyr. sportowym Piotrem Wadeckim wyleciała do Ameryki Południowej, na pierwszy start w sezonie 2013, którym będzie argentyńska etapówka, Tour de San Luis.

Sezon kolarski 2013 rozpoczynamy bardzo mocnym akcentem, biorąc udział w trudnym wyścigu etapowym w Argentynie – Tour de San Luis (kat. 2.1) – poinformował przed wylotem dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki. Lecimy do Argentyny by wśród najlepszych zdobywać kolarskie doświadczenie. Nasi kolarze staną u boku najlepszych kolarzy z siedmiu ekip Word Toru wśród których wystąpią m.in. Alberto Contador, Vincenzo Nibali  i wielu innych bardzo znanych kolarzy światowego peletonu.
Ekipa która została wytypowana do startu w Argentynie mocno pracowała na zgrupowaniu w Calpe i mam nadzieję, że przygotowała się dobrze. Zdaje sobie sprawę, że to dopiero pierwszy start i cudów nie należy się spodziewać. Kolarze są mocno zmotywowani i czekają na tę pierwszą kolarską „konfrontację”. Mam nadzieję, że nie zabraknie im ambicji i sił, by włączyć się do walki o jak najlepsze wyniki podczas poszczególnych etapów wyścigu. A jak będzie – zobaczymy już niebawem.

Wyścig Tour de San Luis (kat. 2.1 UCI) zostanie rozegrany w dniach 21-27 stycznia 2013 roku. Ten siedmioetapowy wyścig  poprowadzony został  drogami wokół miasta San Luis, stolicy prowincji i nie należy do łatwych. Kolarze będą mieli do pokonania  dystans o łącznej długości ponad 1000 km. Pierwsze dwa etapy i ostatni prowadzą po płaskim terenie, natomiast kolejne dwa kończą się finiszami na podjazdach: El Mirador del Potrero i La Carolina. Przewidziano również jazdę indywidualną na czas na trasie długości  19,5 km.

Jak informują organizatorzy, w wyścigu wezmą udział ekip Word Touru: Movistar Team, Lampre Merida, Omega Pharma-Quick Step, Astana Pro Team, BMC Racing Team, Ag2r La Mondiale, Lotto Belisol, Orica GreenEDGE i Saxo Tinkoff.

Program wyścigu:

21.01, etap 1 : San Luis – Villa Mercedes, 165 km,
22.01, etap 2 : Tilisarao – Terraza del Portezuelo, 187 km,
23.01, etap 3 : La Punta – Mirador Potrero/La Punta, 180 km
24.01, etap 4 : San Luis – San Luis ( jazda indywidualna na czas) 19,5 km
25.01, etap 5 : Juana Koslay – La Carolina, 185 km
26.01, etap 6 : Quines – Merlo, 131 km
27.01, etap 7 : San Luis – San Luis, 160 km

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak.

Źródło: CCC Polsat Polkowice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments