ccc polsat polkowiceUjawniono dziś trasę najstarszego wyścigu etapowego Volta a Catalunya, która będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej edycji. Wiadomo także, że podczas hiszpańskiej etapówki zobaczymy kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Podobnie, jak w 2013 roku organizatorzy Volta a Catalunya nie zaplanowali żadnej jazdy na czas; ani drużynowej, ani indywidualnej. Będą za to dwa trudne etapy kończące się na podjeździe.

Podczas wyścigu zaplanowano także specjalną lotną premię, która będzie miała upamiętnić zmarłego w zeszłym roku znakomitego, katalońskiego kolarza- Miguela Pobleta. Wygrał on na tym wyścigu aż 33 etapy (co stanowi rekord) oraz dwukrotnie triumfował w klasyfikacji generalnej.

Dziś dyrektor sportowy CCC Polsat, Piotr Wadecki poinformował na portalu społecznościowym o tym, iż jego ekipa otrzymała zaproszenie na tę imprezę, która posiada rangę World Tour. Z gwiazd światowego peletonu udział potwierdził Joaquim „Purito” Rodriguez.

Trasa Volta a Catalunya 2014 (24-30 marca):

Etap 1: Calella – Calella: 165 km

Etap 2: Mataró – Girona 171.2 km

Etap 3: Banyoles – La Molina (Alp) 162.9 km

Etap 4: Alp – Valter 2000-Setcases 166.4 km

Etap 5: Llanars – Vall de Camprodon 222.2 km

Etap 6: El Vendrell – Vilanova i la Geltru 163.9 km

Etap 7: Barcelona (Montjuic) – Barcelona (Montjuic) 120 km

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułSłowacja gospodarzem piątego etapu Tour de Pologne 2014
Następny artykułEkipy na Strade Bianche i Roma Maxima
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments