Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) odniósł zwycięstwo na 1. etapie wyścigu Bayern-Rundfahrt. Został tym samym liderem klasyfikacji generalnej. 38- letni Włoch na finiszu okazał się lepszy od Allana Davisa (Orica-GReenEDGE) i Yahueni Hutarovicha (FDJ-BigMat).

Trasa pierwszego etapu prowadziła z Traunstein – Penzberg i liczyła sobie 215,7 km.

Już na samym początku w ucieczkę zabrał się David Boucher (FDJ-BigMat), do którego później dołączyli Alexander Schmitt (Nutrixxion-Abus), Jasha Sütterlin (Thüringer Energie) i Steffen Radochia (NSP-Ghost). Ich przewaga nad peletonem wynosiła ponad 13 minut. Jednak w miarę upływu czasu różnica się zmniejszała, i na około 40 km do mety ucieczka została doścignięta.

Na kontratak z peletonu zdecydowała się trójka niemieckich kolarzy w składzie: Björn Thurau (Europcar), Michael Schwarzmann (NetApp) Markus Fothen (NSP-Ghost). Ich maksymalna przewaga nad całą grupą wynosiła 1 minutę. Na 3 km przed metą zostali złapani przez peleton.

O zwycięstwie decydował sprint z grupy. Najszybszy na mecie był Petacchi, który dzięki bonifikatom czasowym, nad drugim w klasyfikacji generalnej Allan’em Davis’em ma 4. sekundy przewagi.

Jedyny Polak startujący w wyscigu, Jarosław Marycz (Saxo Bank) przyjechał w peletonie na 20. pozycji.

Asia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments