W egzotycznej Japonii aktywnie jadą polscy kolarze. Dobre występy Dąbrowskiego i Wiesiaka.

W dniach 0d 20 do 27 maja na dalekim wschodzie, w kraju kwitnącej wiśni rozgrywany jest Tour of Japan. To już 15. edycja azjatyckiego wyścigu, który należy do grona wyścigów UCI Asia Tour.

W tegorocznej edycji jedzie 2 Polaków: Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita) oraz Wiesiak Mariusz (Matrix Powertag)

Pierwszy etap padł łupem Australijczyka Williama Clark’a z ekipy Champion System Pro Cycling Team. Na tym samym etapie Wiesiak zajął 13. miejsce, a Dąbrowski był 72.

Drugi etap rozstrzygnął się finiszem z grupy. Najszybszy okazał się Maximiliano Richeze – Argentyńczyk jeżdżący w barwach japońskiej ekipy Team Nippo. Tuż za nim zameldował się Mariusz Wiesiak, a Jarosław Dąbrowski był 24.

Trzeci etap dla  Juliana Arredondo Moreno (Team Nippo), który pokonał kompana z ucieczki a zarazem ekipy Fortunato Balian. Na bardzo dobrym 4. miejscu zameldował się Jarosław Dąbrowski. Mariusz Wiesiak był 7.

Po trzech etapach liderem wyścigu jest  Julian ARREDONDO MORENO (TEAM NIPPO). Mariusz Wiesiak jest wiceliderem klasyfikacji punktowej tracąc tylko 1 punkt do Maximiliano RICHEZE (Team Nippo)

Skrót video 3 etapu:

Warto podkreślić, że w poprzednich edycjach triumfatorami klasyfikacji generalnej byli Polacy: Andrzej Sypytkowski w 1999 r. oraz Paweł Niedźwiecki w 2001 r.

foto: www.toj.co.jp

 

Poprzedni artykułZapowiedź 18. etapu Giro d`Italia
Następny artykułAlessandro Petacchi otwiera Bayern-Rundfahrt 2012
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments