Grega Bole
Grega Bole

Słoweniec Grega Bole (Amica Chips – Knauf) zwyciężył 12 edycję GP Nobili Rubinetterie. Z sześciu Polaków startujących w wyścigu najlepiej spisał się Jarosław Dąbrowski.

Włoski wyścig liczący 180,3 km rozgrywany po raz 12 zwyciężył Słoweniec  Grega Bole, który uciekał wraz z Włochem Fortunato Baliani (CSF Group – Navigare) i  Ukraińcem Andriyem Grivko (ISD). Włoch był drugi, a Grivko trzeci.

Pozostała grupa przyjechała na metę ze stratą 17 sekund.

Na dobrej 18 pozycji przyjechał Polak – Jarosław Dąbrowski, który stracił 25 sekund do zwycięzcy. Drugi z Polaków, który ukończył wyścig na 25 pozycji był Przemysław Niemiec (Miche – Silver Cross – Selle Italia), ze stratą 39 sekund.

Pozostali Polacy: Artur Król (Centri della Calzatura), Bartosz Huzarski (ISD), Maciej Bodnar (Liquigas), Krzysztof Szczawiński (Miche – Silver Cross – Selle Italia) nie ukończyli dzisiejszej rywalizacji.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułGP Nobili Rubinetterie, kat. 1.1, Włochy, 18.04.2009
Następny artykułSiergiej Iwanow wygrał Amstel Gold Race! Zobacz finisz – tylko u nas!