Bob JungelsBob Jungels (RadioShack Leopard) po ponad 170 kilometrowej ucieczce wygrał klasyk  GP Nobili Rubinetterie. Aktywnie jechał Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Na starcie GP Nobili Rubinetterie pojawiła się drużyna CCC Polsat Polkowice, Sylwester Szmyd (Movistar) oraz Jarosław Dąbrowski w barwach Amore Vita. Wyścig składał się z 187.5 km, a w końcówce kolarze dwukrotnie musieli pokonać kilkukilometrowy podjazd.

Do ucieczki zabrali się: Maro Haller (Katusha), Bob Jungels (RadioShack Leopard), Edwin Ávila (Columbia) oraz Eloy Teruel (Movistar). Kwartet osiągnął prawie 9 minut przewagi, a co ważniejsze – potrafił ją długo utrzymać. 40 km przed końcem peleton tracił do nich blisko 6 minut!

Chwilę po tym, mocniejsze tempo w zasadniczej grupie zdecydowali się podyktować kolarze Team Saxo-Tinkoff. Z czołówki zaatakował młodziutki Jungels, a z dużej grupy oderwali się: Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), Miguel Rubiano i Ricardo Chiarini (obaj Androni) oraz Jarlinson Pantano (Columbia). Pozostali harcownicy zostali skasowani.

Jungels to Mistrz Świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas z 2010 roku, więc samotna jazda nie sprawiała mu większych trudności. W efekcie, niespełna 21-letni zawodnik na 10 km przed kreską miał dwie minuty w zapasie nad grupką Rebellina! Kolarzowi  z Luksemburga nikt nie był już w stanie zabrać pierwszego zwycięstwa w barwach RadioShack Leopard.

Niestety kontrze w której był Rebellin nie udało się dojechać przed peletonem do mety. Dużą grupę przyprowadził Daniele Bennati (Team Saxo-Tinkoff), a trzeci był Simone Ponzi (Astana).

Wyniki:

1 JUNGELS Bob RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX 4.33.04) 
2 BENNATI Daniele TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN 52″
3 PONZI Simone ASTANA PRO TEAM AST KAZ st.
4 ZAMPARELLA Marco UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
5 VENTOSO ALBERDI FranciscMo OJoVséISTAR TEAM MOV ESP st.
6 FELLINE Fabio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
7 CAMPAGNARO Simone TEAM NIPPO – DE ROSA PPO JPN st.
8 LADAGNOUS Matthieu FDJ FDJ FRA st.
9 VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM MOV ESP st.
10 CANOLA Marco BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
11 RUBIANO CHAVEZ Miguel AAnNgeDl RONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
12 BRESCHEL Matti TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
13 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL COL st.
14 SVESHNIKOV Kirill LOKOSPHINX LOK. RUS st.
15 CHIARINI Riccardo ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
16 PRONI Alessandro VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
17 BOILY David AMORE & VITA AMO UKR st.
18 TCATEVITCH Alexey KATUSHA KAT RUS st.
19 MINGUEZ AYALA Miguel EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
20 FEDI Matteo CERAMICA FLAMINIA – FONDRIECSETF ITA st.
21 KOZONTCHUK Dmitry KATUSHA KAT RUS st.
22 BALDO Nicolas ATLAS PERSONAL – JAKROO ARH SUI st.
23 GARCIA AMBROA Ricardo EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
24 BENNETT George RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
25 FISCHER Murilo Antonio FDJ FDJ FRA st.
26 HERMANS Ben RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
27 MONSALVE Jonathan VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
28 AMADOR BAKKAZAKOVA MAnOdVreIySTAR TEAM MOV ESP st.
29 MARTINEZ DE ESTEBAN EgEoUi SKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
30 MADRAZO RUIZ Angel MOVISTAR TEAM MOV ESP st.
31 ROCCHETTI Frederico UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
32 REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE CCC POL st.
33 ROHREGGER Thomas RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
34 ROVNY Ivan CERAMICA FLAMINIA – FONDRIECSETF ITA st.
35 BONGIORNO Francesco ManuBeAl RDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
36 SELLA Emanuele ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
37 BUSCHE Matthew RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
38 SAVINI Filippo CERAMICA FLAMINIA – FONDRIECSETF ITA st.
39 CONTADOR VELASCO AlberTtoEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
40 SZMYD Sylvester MOVISTAR TEAM MOV ESP st.
41 PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
42 DUARTE AREVALO Fabio AnCdOreLsO MBIA COL COL st.
43 QUINTERO Carlos Julian COLOMBIA COL COL st.
44 AVILA VANEGAS Edwin AlciCbOiaLdeOsM BIA COL COL st.
45 BOARO Manuele TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
46 ROGERS Michael TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
47 PANTANO Jarlinson COLOMBIA COL COL st.
48 HALLER Marco KATUSHA KAT RUS st.
49 CASTROVIEJO NICOLAS JOMNAOTVHISATNAR TEAM MOV ESP st.
50 7GASPAROTTO Enrico ASTANA PRO TEAM AST KAZ st.
51 MODOLO Sacha BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA 3’10”
52 FORTIN Filippo BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
53 DEMARE Arnaud FDJ FDJ FRA st.
54 PORSEV Alexander KATUSHA KAT RUS st.
55 DER Zsolt UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
56 GAVAZZI Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
57 BAGGIO Filippo CERAMICA FLAMINIA – FONDRIECSETF ITA st.
58 PASQUALON Andrea BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
59 LOMBARDI Omar UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
60 ZANOTTI Marco UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
61 POZZO Mattia VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
62 DE NEGRI Pier Paolo VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
63 KUZNETSOV Viacheslav KATUSHA KAT RUS st.
64 SHALUNOV Evgeny LOKOSPHINX LOK. RUS st.
65 AZANZA SOTO Jorge EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
66 LANDA MEANA Mikel EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
67 BOSISIO Gabriele UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
68 RODRIGUEZ Jackson ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
69 MEGIAS LEAL Javier TEAM NOVO NORDISK TNN USA st.
70 GIL MARTINEZ Tomas AureliAoNDRONI GIOCATTOLI – VENEZAUNEDLA ITA st.
71 CHERNETSKI Sergei KATUSHA KAT RUS st.
72 DIDIER Laurent RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
73 KING Benjamin RADIOSHACK LEOPARD RLT LUX st.
74 TOSATTO Matteo TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
75 MORKOV Michael TEAM SAXO-TINKOFF TST DEN st.
76 BONNET William FDJ FDJ FRA st.
77 OFFREDO Yoann FDJ FDJ FRA st.
78 TAMOURIDIS Ioannis EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
79 VRECER Robert EUSKALTEL EUSKADI EUS ESP st.
80 MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE CCC POL st.
81 HONKISZ Adrian CCC POLSAT POLKOWICE CCC POL st.
82 OWSIAN Lukasz CCC POLSAT POLKOWICE CCC POL st.
83 ANDRIATO Rafael VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
84 CHICCHI Francesco VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
85 GATTO Oscar VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
86 TABORRE Fabio VINI FANTINI – SELLE ITALIA VIN ITA st.
87 BATTAGLIN Enrico BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
88 COLBRELLI Sonny BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
89 BOEM Nicola BARDIANI VALVOLE – CSF INOXBAR ITA st.
90 ATAPUMA HURTADO DarwiCn OLOMBIA COL COL st.
91 ROMERO CORREDOR Jeffry CJoOhLanO MBIA COL COL st.
92 BRAMBILLA Giorgio ATLAS PERSONAL – JAKROO ARH SUI st.
93 KLIMIANKOU Kanstantsin ATLAS PERSONAL – JAKROO ARH SUI st.
94 POLIVODA Oleksandr ATLAS PERSONAL – JAKROO ARH SUI st.
95 CAMILLI Alessio TEAM NIPPO – DE ROSA PPO JPN st.
96 CECCHIN Alberto TEAM NIPPO – DE ROSA PPO JPN st.
97 UCHIMA Kohei TEAM NIPPO – DE ROSA PPO JPN st.
98 ANTONOV Mikhail LOKOSPHINX LOK. RUS st.
99 ARGUELYES RODRIGES ArkLimOKedOesSPHINX LOK. RUS st.
100 SOKOLOV Dmitry LOKOSPHINX LOK. RUS st.
101 CALABRIA Fabio TEAM NOVO NORDISK TNN USA st.
102 MAZZI Alessandro UTENSILNORD ORA24.EU UNA HUN st.
103 RYBALKIN Aleksey LOKOSPHINX LOK. RUS st.
104 TOPCHYANUYK Artem AMORE & VITA AMO UKR st.
105 SHPILEVSKY Boris LOKOSPHINX LOK. RUS st.
106 CORTI Marco COLOMBIA COL COL st.
107 STARCHYK Volodymyr AMORE & VITA AMO UKR st.
108 ISHIBASHI Manabu TEAM NIPPO – DE ROSA PPO JPN st.
109 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM AST KAZ st.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej