Tom Jelte SlagterLiderem drużyny Blanco Pro Cycling w wyścigu Mediolan-San Remo będzie zwycięzca Tour Down Under 2013– Tom Jelte Slagter. Tym samym zadebiutuje w tym słynnym wyścigu klasycznym.

Krótkie, ale strome podjazdy pasują mi– powiedział Slagter, który jakiś czas temu dokonał rekonesansu trasy i podkreślił, że podczas podjazdu pod Passo del Turchino spodziewa się zawrotnej prędkości, dlatego ważne będzie trzymać się z przodu.

Przyznaję, że wyścig z Mediolanu do San Remo jest kompletnie inny od Tirreno-Adriatico, ale mając tamten w nogach czuję się mocniejszy– dodał Slagter.

Dyrektor sportowy Blanco– Nico Verhoeven podkreślił, że skład drużyny pozwala im na to, aby zależnie od przebiegu rywalizacji dopasować taktykę w trakcie trwania imprezy. Głównie chodzi o alternatywę, jaką jest Mark Renshaw, który będzie mógł powalczyć, gdyby nastąpił finisz z dużej grupy.

Pełny skład Blanco na Mediolan-San Remo: Tom Jelte Slagter, Maarten Tjallingii, Paul Martens, Mark Renshaw, Lars Petter Nordhaug, David Tanner, Tom Leezer oraz Maarten Wynants.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska