BDC MarcPol TeamPierwsze zgrupowanie i starty podopieczni Dariusza Banaszka mają za sobą. Obecnie zespół w pełnym składzie osobowym „buduje bazę” na kolejnym zgrupowaniu, także w Tossa de Mar.

Zawodnicy pod okiem dyrektora sportowego Grzegorza Gronkiewicza pracują nad wytrzymałością i szybkością. Wprowadzone zostały korekty do planów treningowych, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu 2013.

„Musimy dobrze rozłożyć siły na cały sezon. Doszło kilka wyścigów do BGŻ Pro Liga, startujemy w kilkunastu wyścigach zagranicznych.  Tak więc na tym zgrupowaniu zajmujemy się treningami specjalistycznymi . Zakończymy ten cykl przygotowań 19 marca. Wracamy do kraju na konsultacje po których sztab szkoleniowy podejmie decyzję, którzy zawodnicy wystartują w Tour de Maroco. Pozostali wystąpią na rozpoczęciu sezonu w Sobótce”  – mówi Grzegorz Gronkiewicz i dodaje:

„Trzeba pamiętać o celach jakie Dariusz Banaszek postawił przed nami.  Jednym z nich jest obrona tytułu MP w jeździe drużynowej. Przybyło nie tylko wyścigów, ale i drużyn z których każda będzie chciała nas pokonać na starej sportowej zasadzie… bij mistrza !!!  (uśmiech).”

Z kolei kolarz BDC MarcPol Jarosław Kowalczyk mówi:

Od 5 marca w pełnym składzie przebywamy w Tossa de Mar. Jest to nasze drugie „hiszpańskie” zgrupowanie. W tym roku do treningów podchodzimy dużo bardziej indywidualnie niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Jest to głównie uzależnione od kalendarza startowego i predyspozycji poszczególnych zawodników. Sezon zweryfikuje jakie przyniosło to korzyści. Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i nikt nie narzeka na urazy czy kontuzje.

Kolarze mają wymarzone warunki  do treningów. Hotel, wyżywienie, jak również kompleks odnowy biologicznej są na najwyższym poziomie. Zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego są bardzo zadowoleni z Hotelu Giverola, gdyż mają warunki na które mogą sobie pozwolić ekipy z World Tour.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments