Australijczyk Nathan Haas (Genesys Wealth Advisers) wygrał klasyk Japan Cup. Były triumfator wyścigu, Damiano Cunego (Lampre-ISD) był 4. Rafał Majka (SaxoBank SunGard) uplasował się na 24. miejscu.

Kolarze ścigali się na mocno pofałdowanej, 14 kilometrowej rundzie. Łączny dystans wynosił około 150 kilometrów.

Na metę, wpadła 5. osobowa grupka, z której najszybciej finiszował 22-letni Australijczyk Nathan Haas. Kolarz z Antypodów pokonał gospodarzy,  Taiji`ego Nishitani`a (Aisan Racing Team) oraz Junya Sano (D’Angelo & Antenucci – Nippo). Tuż za podium, uplasował się Damiano Cunego. Na dziesiątej pozycji ze stratą 9. sekund, przyjechał Ivan Basso (Liquigas-Cannondale).

W japońskiej imprezie, startowało dwóch Polaków. 22-letni Rafał Majka, uplasował się na 24. miejscu. Z kolei 30-letni Mariusz Wiesiak (Matrix – Powertag), zajął 27. lokatę.

Poprzedni artykułMarek Rutkiewicz w Team NetApp!