Julien Simon (Saur-Sojasun) po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy wygrał klasyk Tour du Finistere. Aktywnie wyścig przejechali Polacy: Michał i Tomasz Olejnik (obaj Team Veranda Rideau – Super U) oraz Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM).

Trasa tegorocznej odsłony klasyku liczyła 186 kilometrów. Pofałdowana trasa sprzyjała licznym atakom na które nie trzeba było długo czekać. Zaraz po starcie odjechała liczna grupa w której kręciło dwóch Polaków: Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM) oraz Michał Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U). Czołówka wypracowała kilkadziesiąt sekund przewagi, jednak na 65. kilometrze skasowano tę akcję.

20 kilometrów dalej o Polakach znów było głośno. Na czele rywalizacji znaleźli się obaj bracia Olejnik, Michał i Tomasz (obaj Veranda Rideau – Super U)! Polski duet zyskał kilkanaście sekund przewagi, a chwilę później doskoczył do nich Francuz Steven Tronet (Auber 93). Niestety kilka kilometrów dalej po ucieczce nie było już śladu.

Na skuteczną akcję pokusili się dopiero: Dmitri Champion (Bretagne-Schuller) oraz Jean Marc Marino (Saur-Sojasun). Duet Francuzów maksymalnie wypracował 3 i pół minuty przewagi nad niespokojnym peletonem w którym co chwile ktoś atakował. Prowadząca dwójka nie poddawała się i do końca walczyła o końcowy triumf.

Niestety peleton złapał ich na 900 m przed kreską! Z dużej grupy najszybciej finiszował rewelacyjny w tym sezonie Julien Simon, który wygrywał już m.in podczas wyścigu Volta a Catalunya. Dziś pokonał Samuela Dumoulina (Cofidis) oraz Jonathana McEvoy`a (Endura Racing)

Wyniki wkrótce!

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułVoeckler nie uważa się za faworyta Amstel Gold Race po zwycięstwie w Brabantse Pijl
Następny artykułL.L Sanchez wygrywa etap i zostaje liderem Vuelta a Castilla y Leon
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments