Luis Leon Sanchez (Rabobank)  po finiszu z 11- osobowej grupy wygrał 2. etap  Vuelta a Castilla y Leon. Na trasie  o długości 157.6 km ze startem i metą w miejscowości Avila, wyprzedził Guillaume’a Levarlet’a (Saur-Sojasun) i Pablo Urtasun’a (Euskaltel-Euskadi).

Na 33. km w ucieczkę zabrała się grupa siedmiu kolarzy w której znaleźli się: Arroyo (Movistar) Landa (Euskaltel- Euskadi), Kloden (RadioShack), Feillu (Saur-Sojasun), Pedraza i Oyola (EPM-UNE) i Taaramae (Cofidis). Na 70. km odpadł odpadł Niemiec Kloden, który miał problemy techniczne. Następnie cała grupa została doścignięta przez peleton.

Gdy do mety zostało ok. 30. km zaatakowała grupa kolarzy w składzie: Castroviejo i Moreno (Movistar), Urtasun i Velasco (Euskaltel), Slagter (Rabobank), Machado (RadioShack), Toribio (Andalucia), De la Cruz (Caja Rural), Levarlet (Saur Sojasun), Biały (Efapel), Dempster (Endura) oraz Mate (Cofidis).  Na 21. km do mety do grupy doszedł LuLu Sanchez. Gupa wypracowała sobie przewagę wynoszącą 3,25 nad peletonem.

Na ostatnich metrach ataku z grupy próbowali  Gerdemann,  David de la Cruz i Urtasun. Jednak bez powodzenia, bo najszybszy na mecie okazał się Sanchez.  Drugi Guillaume Levert i trzeci Pablo Urtasun,  do Hiszpana stracili 2. sekundy. Karol Domagalski (Caja Rural) był 97. z blisko 14 minutową stratą.

Jest to już drugi triumf zawodnika w tym sezonie. Hiszpan został nowym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki:

1º 24 SANCHEZ, Luis Leon ESP RABOBANK 4:18:14 10″
2º 65 LEVARLET, Guillaume FRA SAUR-SOJASUN a 02 6″
3º 14 URTASUN, Pablo ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 02 4″
4º 33 GERDEMANN, Linus GER RADIOSHACK-NISSAN a 05
5º 1 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR a 05
6º 56 DE LA CRUZ, David ESP CAJA RURAL a 05
7º 5 MORENO, Javier ESP MOVISTAR a 05
8º 26 SLAGTER, Tom Jelte NED RABOBANK a 09
9º 16 VELASCO, Ivan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 12
10º 36 MACHADO, Tiago POR RADIOSHACK-NISSAN a 14
11º 43 TORIBIO, Jose Vte. ESP ANDALUCIA a 25
12º 101 BLANCO, David ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 01:35
13º 186 DEMPSTER, Zakkari AUS ENDURA RACING a 02:10
14º 161 PARRA, Ivan COL EPM-UNE a 04:32
15º 192 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS Le credit en a 04:39
16º 164 BAEZ, Giovanni COL EPM-UNE a 04:59
17º 107 FONTE, Cesar POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:38
18º 34 KING, Benjamin USA RADIOSHACK-NISSAN a 09:38
19º 151 ANTONOV, Mikhail RUS LOKOSPHINX a 09:38
20º 106 CARDOSO, Filipe POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:38
21º 122 SCHUMACHER, Stefan GER CHRISTINA WATCHES a 09:38
22º 103 SOUSA, Sergio POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:38
23º 143 WREN, Tyler USA JAMIS-SUTTER HOME a 09:38
24º 108 RIBEIRO, Sergio PO1 EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:38
25º 131 CARRASCO, Jose A. ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:38
26º 32 BUSCHE, Matthew USA RADIOSHACK-NISSAN a 09:38
27º 63 FEILLU, Brice FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
28º 155 BELYKH, Sergey RUS LOKOSPHINX a 09:38
29º 8 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR a 09:38
30º 4 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR a 09:38
31º 3 PARDILLA, Sergio ESP MOVISTAR a 09:38
32º 187 VOSS, Paul GER ENDURA RACING a 09:38
33º 185 ROWSELL, Erick GBR ENDURA RACING a 09:38
34º 12 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:38
35º 132 PEREZ, Aitor ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:38
36º 85 VERONA, Carlos ESP BURGOS-BH-Castilla L a 09:38
37º 68 TALABARDON, Yannick FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
38º 95 BARBERO, Carlos ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:38
39º 57 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 09:38
40º 182 CAMAÑO, Iker ESP ENDURA RACING a 09:38
41º 67 POUX, Paul FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
42º 38 SERGENT, Jesse NZL RADIOSHACK-NISSAN a 09:38
43º 17 TXURRUKA, Amets ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:38
44º 52 ANDONOV, Danail BUL CAJA RURAL a 09:38
45º 165 COLORADO, Francisco COL EPM-UNE a 09:38
46º 94 BAGUES, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:38
47º 66 MEDEREL, Maxime FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
48º 191 DI GREGORIO, Remy FRA COFIDIS Le credit en a 09:38
49º 97 ZUAZUBISKAR, Illart ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:38
50º 153 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 09:38
51º 25 KELDERMAN, Wilco NED RABOBANK a 09:38
52º 72 CODOL, Massimo ITA ACQUA & SAPONE a 09:38
53º 141 ROMERO, Luis CUB JAMIS-SUTTER HOME a 09:38
54º 46 PALOMARES, Adrian ESP ANDALUCIA a 09:38
55º 47 CARRASCO, Sergio ESP ANDALUCIA a 09:38
56º 121 RASMUSSEN, Michael DEN CHRISTINA WATCHES a 09:38
57º 41 SIMON, Jordi ESP ANDALUCIA a 09:38
58º 37 OLIVEIRA, Nelson POR RADIOSHACK-NISSAN a 09:38
59º 166 PEDRAZA, Walter COL EPM-UNE a 09:38
60º 193 MANCOUTIE, David FRA COFIDIS Le credit en a 09:38
61º 13 CAZAUX, Pierre FRA EUSKALTEL-EUSKADI a 09:38
62º 64 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
63º 162 INFANTINO, Rafael COL EPM-UNE a 09:38
64º 138 ROVIRA, Jaume ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:38
65º 15 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:38
66º 31 BENNETT, George NZL RADIOSHACK-NISSAN a 09:38
67º 114 KACHELHOFFER, Hanco RSA TEAM BONITAS a 09:38
68º 116 LILL, Darren RSA TEAM BONITAS a 09:38
69º 61 COPPEL, Jerome FRA SAUR-SOJASUN a 09:38
70º 73 TABORRE, Fabio ITA ACQUA & SAPONE a 09:38
71º 6 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR a 10:00
72º 11 LANDA, Mkel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 10:00
73º 2 ARROYO, David ESP MOVISTAR a 10:00
74º 183 DOWNING, Russell GBR ENDURA RACING a 13:31
75º 167 OYOLA, Robigzon COL EPM-UNE a 13:31
76º 55 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL a 13:37
77º 76 MASCIARELLI, Andrea ITA ACQUA & SAPONE a 13:37
78º 171 MULLER, Mauricio ARG SEL. ARGENTINA a 13:37
79º 42 LOBATO, Juan Jose ESP ANDALUCIA a 13:37
80º 58 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL a 13:37
81º 128 REIHS, Michael DEN CHRISTINA WATCHES a 13:37
82º 48 RAMIREZ, Javier ESP ANDALUCIA a 13:37
83º 23 BROWN, Graeme AUS RABOBANK a 13:37
84º 45 CESAR, Gustavo ESP ANDALUCIA a 13:37
85º 104 VILELA, Ricardo ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 13:37
86º 7 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR a 13:37
87º 92 ETXEBARRIA, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 13:37
88º 54 RIABKIN, Alexander RUS CAJA RURAL a 13:37
89º 102 RIBEIRO, Nuno POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 13:37
90º 96 ABERASTURI, Jon ESP ORBEA CONTINENTAL a 13:37
91º 184 ANDERSON, John AUS ENDURA RACING a 13:37
92º 51 ARAMENDIA, Javier Fco. ESP CAJA RURAL a 13:37
93º 27 VERMELTFOORT, Coen NED RABOBANK a 13:37
94º 168 SUAREZ, Camilo COL EPM-UNE a 13:37
95º 195 TAARAMAE, Rein EST COFIDIS Le credit en a 13:45
96º 136 GUARDIOLA, Salvador ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 13:45
97º 53 DOMAGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 13:45
98º 71 CORIONI, Claudio ITA ACQUA & SAPONE a 14:01
99º 75 NAPOLITANO, Danilo ITA ACQUA & SAPONE a 14:06
100º 91 BIZKARRA, Mikel ESP ORBEA CONTINENTAL a 14:09
101º 144 MILLER, Carson USA JAMIS-SUTTER HOME a 14:09
102º 194 MONIER, Damien FRA COFIDIS Le credit en a 20:56
103º 188 WETTERHALL, Alexander SWE ENDURA RACING a 23:52
104º 197 VOGONDY, Nicolas FRA COFIDIS Le credit en a 23:52
105º 146 VAN DIJK, Petrus NED JAMIS-SUTTER HOME a 23:52
106º 18 PEREZ, Alan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 23:52
107º 173 PEREZ, Ignacio ARG SEL. ARGENTINA a 23:52
108º 198 ZINGLE, Romain BEL COFIDIS Le credit en a 23:52
109º 21 BOS, Theo NED RABOBANK a 23:52
110º 86 MAS, Luis ESP BURGOS-BH-Castilla L a 23:58
111º 74 CIAVATTA, Paolo ITA ACQUA & SAPONE a 25:48
112º 83 SILVA, Joni POR BURGOS-BH-Castilla L a 25:58
113º 118 RABIE, Johann RSA TEAM BONITAS a 25:58
114º 84 BELDA, David ESP BURGOS-BH-Castilla L a 26:02
115º 93 ZABALO, Xabier ESP ORBEA CONTINENTAL a 26:02
116º 111 BAKKE, Jason RSA TEAM BONITAS a 26:02
117º 113 FOUCHE, Hernan RSA TEAM BONITAS a 26:02
118º 117 KRUGER, Hendrikian RSA TEAM BONITAS a 26:02
119º 105 ALARCON, Raul ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 26:02
120º 81 JIMENEZ, Ruben ESP BURGOS-BH-Castilla L a 26:07
121º 88 CAPDEPUY, Nicolas FRA BURGOS-BH-Castilla L a 26:07
122º 98 MERINO, Igor ESP ORBEA CONTINENTAL a 26:07
123º 133 GONZALEZ, Jonathan ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 26:07
124º 147 ANTOGNA, Jose ARG JAMIS-SUTTER HOME a 26:07
125º 135 MERINO, Pedro ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 26:07
126º 174 GOMEZ, Victor ARG SEL. ARGENTINA a 26:10
127º 126 SORENSEN, Jimmi DEN CHRISTINA WATCHES a 26:13
128º 22 BOL, Jetse NED RABOBANK a 26:15
129º 196 VALENTIN, Tristan FRA COFIDIS Le credit en a 26:15
130º 157 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 26:20
131º 156 KOZYREV, Maxim RUS LOKOSPHINX a 28:25

Klasyfikacja generalna:

1º 24 SANCHEZ, Luis Leon ESP RABOBANK 08:03:09
2º 65 LEVARLET, Guillaume FRA SAUR-SOJASUN a 06
3º 14 URTASUN, Pablo ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 08
4º 5 MORENO, Javier ESP MOVISTAR a 15
5º 1 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR a 15
6º 33 GERDEMANN, Linus GER RADIOSHACK-NISSAN a 15
7º 56 DE LA CRUZ, David ESP CAJA RURAL a 15
8º 26 SLAGTER, Tom Jelte NED RABOBANK a 19
9º 16 VELASCO, Ivan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 22
10º 36 MACHADO, Tiago POR RADIOSHACK-NISSAN a 24
11º 43 TORIBIO, Jose Vte. ESP ANDALUCIA a 35
12º 101 BLANCO, David ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 01:45
13º 161 PARRA, Ivan COL EPM-UNE a 04:42
14º 192 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS Le credit en a 04:49
15º 164 BAEZ, Giovanni COL EPM-UNE a 08:08
16º 108 RIBEIRO, Sergio PO1 EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:48
17º 103 SOUSA, Sergio POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:48
18º 106 CARDOSO, Filipe POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:48
19º 34 KING, Benjamin USA RADIOSHACK-NISSAN a 09:48
20º 95 BARBERO, Carlos ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:48
21º 107 FONTE, Cesar POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 09:48
22º 3 PARDILLA, Sergio ESP MOVISTAR a 09:48
23º 143 WREN, Tyler USA JAMIS-SUTTER HOME a 09:48
24º 41 SIMON, Jordi ESP ANDALUCIA a 09:48
25º 132 PEREZ, Aitor ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:48
26º 191 DI GREGORIO, Remy FRA COFIDIS Le credit en a 09:48
27º 153 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 09:48
28º 4 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR a 09:48
29º 187 VOSS, Paul GER ENDURA RACING a 09:48
30º 52 ANDONOV, Danail BUL CAJA RURAL a 09:48
31º 73 TABORRE, Fabio ITA ACQUA & SAPONE a 09:48
32º 182 CAMAÑO, Iker ESP ENDURA RACING a 09:48
33º 63 FEILLU, Brice FRA SAUR-SOJASUN a 09:48
34º 12 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:48
35º 122 SCHUMACHER, Stefan GER CHRISTINA WATCHES a 09:48
36º 64 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SAUR-SOJASUN a 09:48
37º 37 OLIVEIRA, Nelson POR RADIOSHACK-NISSAN a 09:48
38º 17 TXURRUKA, Amets ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:48
39º 8 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR a 09:48
40º 72 CODOL, Massimo ITA ACQUA & SAPONE a 09:48
41º 38 SERGENT, Jesse NZL RADIOSHACK-NISSAN a 09:48
42º 46 PALOMARES, Adrian ESP ANDALUCIA a 09:48
43º 165 COLORADO, Francisco COL EPM-UNE a 09:48
44º 68 TALABARDON, Yannick FRA SAUR-SOJASUN a 09:48
45º 32 BUSCHE, Matthew USA RADIOSHACK-NISSAN a 09:48
46º 162 INFANTINO, Rafael COL EPM-UNE a 09:48
47º 97 ZUAZUBISKAR, Illart ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:48
48º 131 CARRASCO, Jose A. ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:48
49º 67 POUX, Paul FRA SAUR-SOJASUN a 09:48
50º 141 ROMERO, Luis CUB JAMIS-SUTTER HOME a 09:48
51º 155 BELYKH, Sergey RUS LOKOSPHINX a 09:48
52º 185 ROWSELL, Erick GBR ENDURA RACING a 09:48
53º 151 ANTONOV, Mikhail RUS LOKOSPHINX a 09:48
54º 116 LILL, Darren RSA TEAM BONITAS a 09:48
55º 47 CARRASCO, Sergio ESP ANDALUCIA a 09:48
56º 94 BAGUES, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 09:48
57º 25 KELDERMAN, Wilco NED RABOBANK a 09:48
58º 121 RASMUSSEN, Michael DEN CHRISTINA WATCHES a 09:48
59º 31 BENNETT, George NZL RADIOSHACK-NISSAN a 09:48
60º 61 COPPEL, Jerome FRA SAUR-SOJASUN a 09:48
61º 85 VERONA, Carlos ESP BURGOS-BH-Castilla L a 09:48
62º 193 MANCOUTIE, David FRA COFIDIS Le credit en a 09:48
63º 138 ROVIRA, Jaume ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 09:48
64º 15 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:48
65º 13 CAZAUX, Pierre FRA EUSKALTEL-EUSKADI a 09:48
66º 166 PEDRAZA, Walter COL EPM-UNE a 09:48
67º 114 KACHELHOFFER, Hanco RSA TEAM BONITAS a 09:48
68º 11 LANDA, Mkel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 10:10
69º 2 ARROYO, David ESP MOVISTAR a 10:10
70º 66 MEDEREL, Maxime FRA SAUR-SOJASUN a 12:47
71º 55 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL a 13:37
72º 183 DOWNING, Russell GBR ENDURA RACING a 13:41
73º 7 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR a 13:41
74º 167 OYOLA, Robigzon COL EPM-UNE a 13:41
75º 42 LOBATO, Juan Jose ESP ANDALUCIA a 13:47
76º 128 REIHS, Michael DEN CHRISTINA WATCHES a 13:47
77º 96 ABERASTURI, Jon ESP ORBEA CONTINENTAL a 13:47
78º 23 BROWN, Graeme AUS RABOBANK a 13:47
79º 168 SUAREZ, Camilo COL EPM-UNE a 13:47
80º 58 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL a 13:47
81º 45 CESAR, Gustavo ESP ANDALUCIA a 13:47
82º 104 VILELA, Ricardo ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 13:47
83º 102 RIBEIRO, Nuno POR EFAPEL-GLASSDRIVE a 13:47
84º 76 MASCIARELLI, Andrea ITA ACQUA & SAPONE a 13:47
85º 92 ETXEBARRIA, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 13:47
86º 54 RIABKIN, Alexander RUS CAJA RURAL a 13:47
87º 51 ARAMENDIA, Javier Fco. ESP CAJA RURAL a 13:47
88º 136 GUARDIOLA, Salvador ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 13:55
89º 195 TAARAMAE, Rein EST COFIDIS Le credit en a 13:55
90º 53 DOMAGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 13:55
91º 71 CORIONI, Claudio ITA ACQUA & SAPONE a 14:11
92º 75 NAPOLITANO, Danilo ITA ACQUA & SAPONE a 14:16
93º 57 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 14:31
94º 184 ANDERSON, John AUS ENDURA RACING a 14:41
95º 6 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR a 14:53
96º 186 DEMPSTER, Zakkari AUS ENDURA RACING a 16:42
97º 171 MULLER, Mauricio ARG SEL. ARGENTINA a 16:46
98º 144 MILLER, Carson USA JAMIS-SUTTER HOME a 17:18
99º 48 RAMIREZ, Javier ESP ANDALUCIA a 18:30
100º 91 BIZKARRA, Mikel ESP ORBEA CONTINENTAL a 19:02
101º 21 BOS, Theo NED RABOBANK a 24:02
102º 198 ZINGLE, Romain BEL COFIDIS Le credit en a 24:02
103º 188 WETTERHALL, Alexander SWE ENDURA RACING a 24:02
104º 197 VOGONDY, Nicolas FRA COFIDIS Le credit en a 24:02
105º 146 VAN DIJK, Petrus NED JAMIS-SUTTER HOME a 24:02
106º 173 PEREZ, Ignacio ARG SEL. ARGENTINA a 24:02
107º 86 MAS, Luis ESP BURGOS-BH-Castilla L a 24:08
108º 194 MONIER, Damien FRA COFIDIS Le credit en a 25:49
109º 118 RABIE, Johann RSA TEAM BONITAS a 26:08
110º 113 FOUCHE, Hernan RSA TEAM BONITAS a 26:12
111º 111 BAKKE, Jason RSA TEAM BONITAS a 26:12
112º 93 ZABALO, Xabier ESP ORBEA CONTINENTAL a 26:12
113º 81 JIMENEZ, Ruben ESP BURGOS-BH-Castilla L a 26:17
114º 135 MERINO, Pedro ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 26:17
115º 133 GONZALEZ, Jonathan ESP GIOS-DEYSER-LEON-Kas a 26:17
116º 126 SORENSEN, Jimmi DEN CHRISTINA WATCHES a 26:23
117º 196 VALENTIN, Tristan FRA COFIDIS Le credit en a 26:25
118º 157 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 26:30
119º 74 CIAVATTA, Paolo ITA ACQUA & SAPONE a 26:52
120º 27 VERMELTFOORT, Coen NED RABOBANK a 28:09
121º 18 PEREZ, Alan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 28:45
122º 117 KRUGER, Hendrikian RSA TEAM BONITAS a 29:11
123º 84 BELDA, David ESP BURGOS-BH-Castilla L a 29:11
124º 105 ALARCON, Raul ESP EFAPEL-GLASSDRIVE a 29:11
125º 98 MERINO, Igor ESP ORBEA CONTINENTAL a 29:16
126º 83 SILVA, Joni POR BURGOS-BH-Castilla L a 30:51
127º 88 CAPDEPUY, Nicolas FRA BURGOS-BH-Castilla L a 31:00
128º 22 BOL, Jetse NED RABOBANK a 31:08
129º 156 KOZYREV, Maxim RUS LOKOSPHINX a 33:18
130º 147 ANTOGNA, Jose ARG JAMIS-SUTTER HOME a 40:39
131º 174 GOMEZ, Victor ARG SEL. ARGENTINA a 40:42

Foto: bettiniphoto.net

Asia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments