Wszystko na to wskazuje, ze Filippo Pozzato(Farnese Vini) nie pojawi się na starcie jutrzejszego klasyka Amstel Gold Race. Włoch na trasie wyścigu Paris- Roubaix, upadł i doznał kontuzji kolana. Uraz okazał się na tyle poważny, że nie pozwoli mu przystąpić do niedzielnej rywalizacji.

„Dzisiaj rano Pozzato miał zaplanowany 3,5 godziny trening. Niestety ból w kolanie który odczuwa, uniemożliwia mu jazdę przez kilka najbliższych dni.” – powiedział lekarz zespołu, Daniele Tarsi.

Dla Włocha to już drugi taki przypadek. Na początku tego sezonu startując w Tour of Qatar złamał sobie obojczyk . Udało mu się szybko powrócić do zdrowia i ścigania. Miesiąc po upadku, startując w Mediolan-San Remo zajął tam 6. miejsce.

Drugi zawodnik tegorocznego Tour of Flanders, będzie teraz mógł się skupić na swoim kolejnym celu, jakim jest Giro d’Italia.„Bardzo żałuje, że nie będę mógł wystartować . Jazda w takim wyścigu to dla mnie coś wyjątkowego.  Postaram się jednak wrócić jeszcze mocniejszy, by osiągnąć dobry wynik na Giro. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony w swojej ojczyźnie.” – przyznał Pozzato.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments