Pierre Luc Perichon (La Pomme Marseille) wygrał francuski klasyk Paris-Camembert. Dobrze spisali się Polscy zawodnicy Team Veranda Rideau – Super U. Tomasz Olejnik był 12., a jego brat Michał 25.

Wyścig zaliczany do cyklu Pucharu Francji zawodowców zgromadził na starcie czołówkę francuskiego peletonu. Kolarze ścigali się na pofałdowanej trasie z Longnes do Vimoutiers o długości 206,5 kilometrów.

W końcówce od poszarpanej grupy oderwało się trio: Pierre Luc Perichon, Jean-Marc Bideau (Bretagne-Schuller) oraz Cyril Bessy (Saur-Sojasun). Dwójka Francuzów zgodnie współpracowała i nie oglądała się za pościgiem, co dało im końcowy sukces. Lepszym sprinterem okazał się 25-letni neo pro Perichon, który pokonał znacznie bardziej doświadczonego, choć zaledwie o rok starszego od siebie Bessy. Trzeci był Bideau.

Ze stratą 9 sekund, na 12. miejscu przyjechał 27-letni Tomek Olenik. Jego starszy brat Michał, przyjechał w następnej grupce na 25. miejscu.

Wyniki:

1 Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme Marseille 4:47:34
2 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
3 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller
4 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:06
5 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
6 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
7 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
8 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
9 Evert Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
10 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
11 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:09
12 Tomasz Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U
13 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat
14 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:11
15 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:00:22
16 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:00:30
17 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
18 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
19 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
20 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s
21 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
22 Hugo Houle (Can) Spidertech p/b C10
23 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
25 Mickael Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U
26 Remi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi
27 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
28 Will Routley (Can) Spidertech p/b C10
29 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
30 Mikael Chérel (Fra) AG2R La Mondiale
31 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
32 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
34 Clément Koretzky (Fra) La Pomme Marseille
35 Dimitri Le Boulch (Fra) Auber 93
36 Arnaud Gérard (Fra) FDJ-Big Mat
37 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech p/b C10
38 Jeróme Coppel (Fra) Saur – Sojasun
39 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
40 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
41 Rémy Di Grégorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
42 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
43 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ-Big Mat
45 David Le Lay (Fra) Saur – Sojasun
46 Lucas Euser (USA) Spidertech p/b C10
47 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:00:35
48 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:39
49 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:00:40
50 Yannick Martinez (Fra) La Pomme Marseille 0:01:26
51 Gaylord Cumont (Fra) Veranda Rideau – Super U
52 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
53 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille
54 Steven Tronet (Fra) Auber 93
55 Loic Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
56 Fabien Schmidt (Fra) Roubaix Lille Metropole
57 César Bihel (Fra) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
58 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
59 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:28
60 Arnaud Molmy (Fra) Veranda Rideau – Super U
61 Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole
62 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
63 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar
64 Yohan Cauquil (Fra) La Pomme Marseille
65 Jacobus Venter (RSA) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat
67 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
68 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi
69 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
70 Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi
71 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau – Super U 0:01:33
72 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau – Super U 0:02:13
73 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
74 Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme Marseille
75 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:17
76 Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun 0:02:18
77 Guillaume Malle (Fra) Veranda Rideau – Super U
78 Guillaume Boivin (Can) Spidertech p/b C10
79 Dimitri Champion (Fra) Bretagne – Schuller 0:03:15
80 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:26
81 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
82 Ronan Racault (Fra) Auber 93
83 Johan Coenen (Bel) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
84 Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau – Super U 0:03:29
85 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
86 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech p/b C10 0:07:03
87 Ryan Roth (Can) Spidertech p/b C10
88 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille
89 Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:07:35
90 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
91 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
92 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
93 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
94 Alexander Serebryakov (Rus) Team Type 1 – Sanofi
95 Jonas Ljungblad (Swe) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:10:57
DNF Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Remco Broers (Ned) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
DNF Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
DNF Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
DNF Guillaume Faucon (Fra) Auber 93
DNF Johan Mombaerts (Fra) Auber 93
DNF Jonathan Thire (Fra) Auber 93
DNF Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
DNF Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi
DNF Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi
DNF Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille
DNF Martin Gilbert (Can) Spidertech p/b C10
DNF Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Pierre Drancourt (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNS Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale

Foto: Ouest France

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments