Pierre Luc Perichon (La Pomme Marseille) wygrał francuski klasyk Paris-Camembert. Dobrze spisali się Polscy zawodnicy Team Veranda Rideau – Super U. Tomasz Olejnik był 12., a jego brat Michał 25.
Wyścig zaliczany do cyklu Pucharu Francji zawodowców zgromadził na starcie czołówkę francuskiego peletonu. Kolarze ścigali się na pofałdowanej trasie z Longnes do Vimoutiers o długości 206,5 kilometrów.
W końcówce od poszarpanej grupy oderwało się trio: Pierre Luc Perichon, Jean-Marc Bideau (Bretagne-Schuller) oraz Cyril Bessy (Saur-Sojasun). Dwójka Francuzów zgodnie współpracowała i nie oglądała się za pościgiem, co dało im końcowy sukces. Lepszym sprinterem okazał się 25-letni neo pro Perichon, który pokonał znacznie bardziej doświadczonego, choć zaledwie o rok starszego od siebie Bessy. Trzeci był Bideau.
Ze stratą 9 sekund, na 12. miejscu przyjechał 27-letni Tomek Olenik. Jego starszy brat Michał, przyjechał w następnej grupce na 25. miejscu.
Wyniki:
1 | Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme Marseille | 4:47:34 | |
2 | Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun | ||
3 | Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller | ||
4 | Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller | 0:00:06 | |
5 | Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
6 | Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
7 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | ||
8 | Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun | ||
9 | Evert Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
10 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
11 | Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:09 | |
12 | Tomasz Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U | ||
13 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | ||
14 | Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:11 | |
15 | Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar | 0:00:22 | |
16 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | 0:00:30 | |
17 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
18 | Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
19 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
20 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
21 | Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
22 | Hugo Houle (Can) Spidertech p/b C10 | ||
23 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
24 | Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
25 | Mickael Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U | ||
26 | Remi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
27 | Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat | ||
28 | Will Routley (Can) Spidertech p/b C10 | ||
29 | Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller | ||
30 | Mikael Chérel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
31 | Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
32 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
33 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
34 | Clément Koretzky (Fra) La Pomme Marseille | ||
35 | Dimitri Le Boulch (Fra) Auber 93 | ||
36 | Arnaud Gérard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
37 | Raymond Kunzli (Swi) Spidertech p/b C10 | ||
38 | Jeróme Coppel (Fra) Saur – Sojasun | ||
39 | Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller | ||
40 | Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller | ||
41 | Rémy Di Grégorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
42 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
43 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
44 | Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
45 | David Le Lay (Fra) Saur – Sojasun | ||
46 | Lucas Euser (USA) Spidertech p/b C10 | ||
47 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | 0:00:35 | |
48 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:39 | |
49 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:00:40 | |
50 | Yannick Martinez (Fra) La Pomme Marseille | 0:01:26 | |
51 | Gaylord Cumont (Fra) Veranda Rideau – Super U | ||
52 | Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
53 | Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille | ||
54 | Steven Tronet (Fra) Auber 93 | ||
55 | Loic Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
56 | Fabien Schmidt (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
57 | César Bihel (Fra) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
58 | Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
59 | Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | 0:01:28 | |
60 | Arnaud Molmy (Fra) Veranda Rideau – Super U | ||
61 | Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
62 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
63 | Franck Bouyer (Fra) Team Europcar | ||
64 | Yohan Cauquil (Fra) La Pomme Marseille | ||
65 | Jacobus Venter (RSA) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
66 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat | ||
67 | Tony Hurel (Fra) Team Europcar | ||
68 | Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi | ||
69 | David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
70 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
71 | Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau – Super U | 0:01:33 | |
72 | Justin Jules (Fra) Veranda Rideau – Super U | 0:02:13 | |
73 | Tom Thill (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
74 | Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme Marseille | ||
75 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:17 | |
76 | Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun | 0:02:18 | |
77 | Guillaume Malle (Fra) Veranda Rideau – Super U | ||
78 | Guillaume Boivin (Can) Spidertech p/b C10 | ||
79 | Dimitri Champion (Fra) Bretagne – Schuller | 0:03:15 | |
80 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:26 | |
81 | Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi | ||
82 | Ronan Racault (Fra) Auber 93 | ||
83 | Johan Coenen (Bel) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
84 | Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau – Super U | 0:03:29 | |
85 | Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
86 | Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech p/b C10 | 0:07:03 | |
87 | Ryan Roth (Can) Spidertech p/b C10 | ||
88 | Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille | ||
89 | Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | 0:07:35 | |
90 | Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
91 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
92 | Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93 | ||
93 | Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
94 | Alexander Serebryakov (Rus) Team Type 1 – Sanofi | ||
95 | Jonas Ljungblad (Swe) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | 0:10:57 | |
DNF | Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Remco Broers (Ned) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
DNF | Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange – Magic-Sportfood.de | ||
DNF | Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 | ||
DNF | Guillaume Faucon (Fra) Auber 93 | ||
DNF | Johan Mombaerts (Fra) Auber 93 | ||
DNF | Jonathan Thire (Fra) Auber 93 | ||
DNF | Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi | ||
DNF | Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi | ||
DNF | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille | ||
DNF | Martin Gilbert (Can) Spidertech p/b C10 | ||
DNF | Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Pierre Drancourt (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
DNF | Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
DNF | Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
DNS | Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale |
Foto: Ouest France
Andrzej