Dorian Godon
fot. AG2R Citroën

Dorian Godon (AG2R Citroën) wygrał 82. edycję wyścigu Paris-Camembert. W dwójkowym sprincie pokonał Pierre’a-Luca Périchona z Cofidisu.

Tak samo jak w ubiegłym roku, Dorian Godon okazał się najlepszy w wyścigu Paris-Camembert. W finałowym sprincie pokonał swojego ostatniego towarzysza z ucieczki Pierre’a-Luca Périchona. Trzecie miejsce zajął Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën), który stracił nieco do swoich rywali na ostatniej trudności dnia, 9 kilometrów przed metą.

Tegoroczna edycja została przełożona z 12 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa. Wyścig odbywał się na liczącej 210 kilometrów trasie z Pont-Audemer do Livarot w pagórkowatej Normandii i stanowił szóstą rundę Pucharu Francji.

Na początkowych kilometrach ucieczkę dnia stworzyło najpierw trzech następujących zawodników: Julien Morice (B&B Hotels), Boris Valee (Bingoal) oraz Elias Van Breussegen (Tartaletto). Następnie dołączyło do nich dwóch kolejny kolarzy B&B – Pierre Rolland oraz Thiabut Ferrasse. Peleton nie pozwalał jednak uciekinierom na wiele i skasował odjazd już 50 kilometrów przed metą.

Następnie miało miejsce wiele akcji ofensywnych. Jednak 25-osobowa czołówka, która rozstrzygnęła między sobą losy wyścigu odłączyła się od peletonu na podjeździe Butte des Fondits, 36 kilometrów przed metą w Livarot.

Około sześć kilometrów później zaatakowali Bouchard oraz Van den Berg, a po chwili dołączyli do nich Godon oraz Perichon. Bouchard miał nieco słabsze nogi na ostatnim podjeździe, zaś Van den Berg złapał gumę. Ostatecznie więc o zwycięstwo walczyli Godon oraz Perichon. Dla zwycięskiego Godona jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza dziesiątka wyścigu:

1       GODON Dorian   AG2R Citroën Team      125    75     5:19:08

2       PÉRICHON Pierre-Luc  Cofidis, Solutions Crédits       85     55     ,,

3       BOUCHARD Geoffrey   AG2R Citroën Team      70     40     0:46

4       VAN DEN BERG Lars    Groupama – FDJ  60     32     ,,

5       MANZIN Lorrenzo        Team Total Direct Energie       50     28     0:55

6       VERMEERSCH Gianni  Alpecin-Fenix       40     24     ,,

7       CAPIOT Amaury  Team Arkéa Samsic      35     20     ,,

8       VAN AVERMAET Greg  AG2R Citroën Team      30     18     ,,

9       BONNAMOUR Franck  B&B Hotels p/b KTM     25     16     ,,

10     HAAS Nathan      Cofidis, Solutions Crédits        20     14     ,

Poprzedni artykułEgan Bernal wznowił treningi po przechorowaniu COVID-19
Następny artykułTrener Juana Ayuso: „On ma warunki Tadeja Pogačara”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments