Trener zarówno zwycięzcy Giro d’Italia młodzieżowców Juana Ayuso, jak i triumfatora Tour de France 2021 Tadeja Pogačara Iñigo San Millán powiedział, że obaj zawodnicy znajdują się na takim samym poziomie fizycznym.

Przypomnijmy, że Juan Ayuso, który w Giro młodzieżowców wygrał trzy etapy i klasyfikację generalnej w trybie natychmiastowym przeszedł do drużyny UAE Team Emirates. Tam zajmuje się nim ten sam trener, który trzyma pieczę nad Tadejem Pogačarem, czyli Bask Iñigo San Millán.

Rozmawiam z nim codziennie. Jeśli powiem mu, żeby trenował cztery godziny, to on trenuje cztery godziny i jedną minutę. Jest największym profesjonalistą, jakiego widziałem w swoim życiu. Teraz powiedziałem mu, aby odpoczął i nie dotykał roweru. Ayuso ma warunki fizyczne jak Tadej, ponieważ generuje 6,2 wata na kilogram. Dobrze radzi sobie w górach, na płaskim oraz w jeździe na czas, chociaż tym, co odróżnia go od Pogačara jest to, że Słoweniec jest spokojniejszy

– powiedział Iñigo San Millán w wywiadzie dla dziennika „Marca”.

Warto podkreślić również, że Bask trenuje w drużynie UAE Team Emirates Rafała Majkę, Marca Hirschi, Brandona McNulty’ego, Diego Ulissiego czy Rui Costę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments