fot. Jumbo-Visma

Była wioślarka Amber Kraak otrzymała kontrakt z kobiecą drużyną Jumbo-Visma w środku sezonu. W peletonie zadebiutuje w mistrzostwach Holandii.

26-letnia Amber Kraak będzie częścią drużyny Jumbo-Visma przynajmniej do końca tego sezonu. Kraak jest mistrzynią świata U23 w wioślarstwie. Zdobyła ten tytuł razem z Anne-Marie Schonk i do 2019 roku była częścią olimpijskiej reprezentacji Holandii w wioślarstwie.

Gdy znalazłam się w rezerwie, to zostałam sama w łódce i przestałam mieć z tego przyjemność. Wówczas zaczęłam koncentrować się na kolarstwie. Wioślarstwo jest bardzo wymagające dla całego ciała, dlatego kiedy uprawiałam ten sport także dużo jeździłam na rowerze. W 2019 roku zaczęłam się ścigać, byłam w tym całkiem dobra i czerpałam z tego wiele przyjemności

– przyznała Kraak.

Kolejne tygodnie będą dla niej nauką – przede wszystkim taktyki i tego, jak ścigać się w zawodowym peletonie. Kraak ma zdolność do szybkiego regenerowania się, a zatem powinny jej odpowiadać wyścigi etapowe.

W barwach Jumbo-Visma zadebiutuje już w czempionacie Holandii. Weźmie udział zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Spodziewam się, że Amber będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Przychodząc z wioślarstwa posiada ogromną wydolność

 – dodała menadżerka kobiecej drużyny Jumbo-Visma Esra Tromp.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments