Foto: @NievesMoya

Valentin Ferron (TotalEnergies) został zwycięzcą francuskiego wyścigu Paryż – Camembert. Polacy nie startowali.

84. edycja Paryż – Camembert rozegrana została na trasie z Magnanville do Livarot-Pays-d’Auge o długości 209 kilometrów. W drugiej części na kolarzy czekało kilka krótkich podjazdów.

Na jazdę przed peletonem zdecydowali się: Samuel LEROUX (Go Sport-Roubaix Lille Métropole), Gianni MARCHAND (Tarteletto-Isorex), Unai CUADRADO RUIZ DE GAUNA (Euskaltel-Euskadi) i Jean GOUBERT (Nice Métropole Côte d’Azur).

Ucieczka osiągnęła maksymalnie niespełna trzy minuty przewagi. W peletonie pracę wykonywali głównie kolarze Groupama-FDJ i AG2R Citroën Team.

W ulewnym deszczu upadek zaliczył Marchand, ale dołączył z powrotem do czołówki. Na podjazdach peleton powoli zbliżał się do czołówki, która była coraz bardziej zmęczona dyktowaniem tempa.

60 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. Na jednym z podjazdów na atak zdecydowali się Valentin MADOUAS (Groupama-FDJ) i Valentin FERRON (TotalEnergies). Za dwójką w pościg ruszyli: Joris DELBOVE (St-Michel-Mavic-Auber 93), Guillaume MARTIN (Cofidis), Lenny MARTINEZ (Groupama-FDJ), Nicolas PRODHOMME (AG2R Citroën Team), Xabier Mikel AZPARREN IRURZUN (Euskaltel-Euskadi), Fredrik DVERSNES (Uno-X Pro Cycling Team), Ewen COSTIOU i Elie GESBERT (obaj Team Arkéa-Samsic) oraz Nolann MAHOUDO (CIC U Nantes Atlantique).

Po Cavée de Crouttes (600 metrów długości; średnie nachylenie 11,2%) prowadząca dwójka miała 30 sekund przewagi nad kolejną grupką i ponad minutę nad peletonem.

Do Madouas i Ferrona na 24 kilometry przed metą dojechali Martin, Martinez, Prodhomme, Azparren, Dversnes, Costiou i Gesbert. W kolejną akcję zabrali się Ferron i Costiou.

Za nimi w kontrę zabrali się Madouas, Martin i Dversnes. Niestety na 4 kilometry przed metą Norweg przebił koło i stracił szanse na zwycięstwo.

Dwójka Valentin Ferron (TotalEnergies) i Ewen Costiou (Team Arkéa-Samsic) nie dała się doścignąć i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Mocniejszy okazał się Ferron, dla którego to trzeci triumf w karierze. W zeszłym roku musiał zadowolić się drugim miejscem, ale teraz nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Drugi był Ewen Costiou, a trzeci Frederik Dversnes.

Wyniki Paryż – Camembert 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro di Sicilia 2023: Finn Fisher-Black nieoczekiwanym liderem
Następny artykułFinn Fisher Black: „To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments