Po raz drugi w tym sezonie, młody Mateusz Trepkowski (U.V.C.A Troyes) plasuje się w top 10 francuskich wyścigów. Tym razem dobrze spisał się w Prix de Joinville.

Najlepszy okazał się Guillaume Bonnet  (S.C.O Dijon). Francuz pokonał klubowego kolegę Jocelyn`a Lemperriere oraz Adama Yates`a (U.V.C.A Troyes). Podobnie jak przed tygodniem w Prix Onjon, wychowanek Stali Grudziądz Mateusz Trepkowski znalazł się w czołowej dziesiątce. 18-latek był 9, wygrywając tym samym klasyfikację górską.

„Dziś pozycja mogła być nieco lepsza, jednak razem z teamem zdecydowaliśmy, że będę walczył na górskich premiach. Udało się bo wygrałem te klasyfikację, dzięki wygranej na dwóch premiach. Może gdybym skupił się tylko na samym finiszu to byłoby lepiej”, powiedział dla naszosie.pl Polak.

Tymczasem w Pucharze Francji DN2 (druga liga amatorskiego ścigania w tym kraju), słabo spisali się Polacy. Wyścig Vienne Classic padł łupem Clémenta Saint-Martin (USSA Pavilly Barentin). 59. był Piotr Polus (Oceane Cycle Poitevin), a Marcin Ślęzak (US Montauban) 67.

Poprzedni artykułGrand Prix de Lillers dla Russella Downinga. Michał Olejnik 8.