Po transferze braci Olejnik do nowej kontynentalnej ekipy Veranda Rideau Sarthe, czas na nieco mniej spektakularne zmiany klubów we francuskim peletonie, dokonywane przez polskich zawodników.

Pierwszym jest Zbigniew Gucwa, który w tym sezonie reprezentował barwy ekipy DN1 (najwyższy poziom w amatorskim peletonie) – CC Villeneuve Saint-Germain. 25-latek wiązał wielkie nadzieje z tym sezonem, przez bardzo udany 2010.r kiedy to zanotował dwie wygrane w wyścigach klasy UCI. Plany pokrzyżowały jednak kontuzje, które praktycznie wyeliminowały go z większej części sezonu. Od stycznia, przenosi się na południe Francji do drużyny DN2- US Montauban 82. Równocześnie będzie ścigał się z amerykańską, amatorską ekipą CMI-BST Reine Blanche, która tworzona jest na wybrane wyścigi kategorii 2.2 UCI na całym świecie.

Z kolei 27-letni Adrian Karpiuk, który w tym sezonie ścigał się dla drużyny DN2 Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin, przechodzi do ekipy o statusie DN3 – Grenoble MC 38. Polak w tym sezonie wygrał etap na prestiżowym wyścigu Tour du Loiret oraz klasyk Grand Prix de Foissiat. Ponadto zajął 6. lokatę na pierwszym etapie Boucles Nationales du Printemps oraz 6. miejsce w Prix de Saint-Amour. Były zawodnik klubu Azalia Brzóza Królewska, nie ukończył wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Polski w Złotoryi.

22-letni Mateusz Kwiatkowski, młodszy brat ścigającego się dla hiszpańskiej drużyny Azysa, Grzegorza – od przyszłego roku będzie bronił barw UC Aubenas. Młody kolarz pozostaje na szczeblu DN2, gdyż w tym sezonie ścigał się dla US Montauban 82. Mateusz w tym sezonie był m.in.: 8. w Grand Prix de Valence-sur-Baïse oraz 10. w Prix de Saint-Gaudens.