18-letni Mateusz Trepkowski, który od nowego sezonu będzie ścigał się w orlikach, wyjeżdża do Francji by reprezentować ekipę UVCA Troyes. Młody kolarz, to wychowanek klubu ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Podczas gdy inny z wychowanków Stali – Adrian Kurek zrobił już karierę we Francji i podpisał zawodowy kontrakt we Włoszech, w jego ślady poszedł młodszy, klubowy kolega. Trepkowski, jak na kolarza z Grudziądza przystało to specjalista od jazdy na torze. To właśnie tam, święcił swoje największe sukcesy. Na tegorocznych mistrzostwach Polski, wywalczył 3 złote medale (4000.m drużynowo, wyścig punktowy, madison). Sukcesy święcił również na szosie, gdzie aktywnie przejechał w barwach Reprezentacji Polski – Wyścig Pokoju Juniorów, plasując się kilka razy w okolicach najlepszej dziesiątki na etapach. Na Mistrzostwach Europy w Offidzie, zajął 70. lokatę. Oprócz tego, wygrał dwa etapy na międzynarodowym wyścigu na Litwie, w tym jeden z kolegami w drużynowej jeździe na czas. Ostatecznie, został triumfatorem całego wyścigu w Kłajpedzie. W Polsce, wygrał etap oraz klasyfikację generalną wyścigu Szlakami Jury. Podczas szosowych mistrzostw Polski juniorów, które odbywały się na Górnym Śląsku dwa razy meldował się w najlepszej dziesiątce. Zajął 8. pozycję w wyścigu ze startu wspólnego oraz 6. lokatę w wyścigu na czas.

Nowa drużyna Polaka – UVCA Troyes, posiada najniższy status w we francuskim kolarstwie amatorskim czyli DN3. Mateusz jednak jak większość jego kolegów z drużyny, będzie dysponował licencją 1. kategorii, co pozwoli im na starty w prestiżowych wyścigach.

Skład  UVCA Troyes na sezon 2012:

1. kategoria:

Denis Birjukov, 27 lat
Johan Boucher, 24 lata
Brice Kirchmann (SC Sarreguemines), 20 lat
Jack Kirk (CCM Etang-de-Berre), 21 lat
Anthony Mansion (CC Cambresien), 25 lat
Mateusz Trepkowski (ALKS Stal Grudziądz), 18 lat
Clément Thominet (JS Ferté Gaucher), 21 lat
Adam Yates, 19 lat

2. kategoria:

Jérôme Brodier, 33 lata
Michael Chabroulet, 34 lata
Aurélien Gizzi, 22 lata
Romain Lecerf, 27 lat
Kevin Perron, 22 lata
Clément Soumaire, 22 lata
Xavier Tonnellier, 28 lat
Yoann Wawrzyniec, 21 lat
Nicolas Vauthiers, 20 lat
Ugo Zanetti (VC Commercien), 21 lat

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments