18-letni Mateusz Trepkowski, który od nowego sezonu będzie ścigał się w orlikach, wyjeżdża do Francji by reprezentować ekipę UVCA Troyes. Młody kolarz, to wychowanek klubu ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Podczas gdy inny z wychowanków Stali – Adrian Kurek zrobił już karierę we Francji i podpisał zawodowy kontrakt we Włoszech, w jego ślady poszedł młodszy, klubowy kolega. Trepkowski, jak na kolarza z Grudziądza przystało to specjalista od jazdy na torze. To właśnie tam, święcił swoje największe sukcesy. Na tegorocznych mistrzostwach Polski, wywalczył 3 złote medale (4000.m drużynowo, wyścig punktowy, madison). Sukcesy święcił również na szosie, gdzie aktywnie przejechał w barwach Reprezentacji Polski – Wyścig Pokoju Juniorów, plasując się kilka razy w okolicach najlepszej dziesiątki na etapach. Na Mistrzostwach Europy w Offidzie, zajął 70. lokatę. Oprócz tego, wygrał dwa etapy na międzynarodowym wyścigu na Litwie, w tym jeden z kolegami w drużynowej jeździe na czas. Ostatecznie, został triumfatorem całego wyścigu w Kłajpedzie. W Polsce, wygrał etap oraz klasyfikację generalną wyścigu Szlakami Jury. Podczas szosowych mistrzostw Polski juniorów, które odbywały się na Górnym Śląsku dwa razy meldował się w najlepszej dziesiątce. Zajął 8. pozycję w wyścigu ze startu wspólnego oraz 6. lokatę w wyścigu na czas.

Nowa drużyna Polaka – UVCA Troyes, posiada najniższy status w we francuskim kolarstwie amatorskim czyli DN3. Mateusz jednak jak większość jego kolegów z drużyny, będzie dysponował licencją 1. kategorii, co pozwoli im na starty w prestiżowych wyścigach.