W związku z informacjami, które wcześniej ukazały się m.in. na kolarskich portalach internetowych, dotyczącymi zawieszenia działalności przez ekipę CCC Polsat Polkowice,  Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Pomimo informacji, które pojawiły się w  środkach masowego przekazu informujemy, że dalsze funkcjonowanie grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice jest niezagrożone. Zawodników w pomarańczowych koszulkach nadal będziemy oglądać na kolarskich szosach.  Jedynymi zmianami, jakie nastąpiły w zespole to zmiany personalne, które w znacznym stopniu przyczyniły się do tego, że w sezonie kolarskim 2012 będziemy zarejestrowani jako zespół Kontynentalny, a nie jak to miało miejsce w minionym sezonie, gdzie występowaliśmy jako ekipa Pro Kontynentalna tzw. II dywizja. Projekt funkcjonowania ekipy kolarskiej  jest projektem długoplanowym ustalonym z naszym głównym sponsorem Panem Dariuszem Miłkiem, a spadek  do niższej „ligi” nie jest spowodowany  kłopotami finansowymi, lecz kadrowymi.

W roku bieżącym część naszych najlepszych zawodników podpisało kontrakty z drużynami Pro Team które dają  im większą szansę dalszego rozwoju kariery kolarskiej a tym samym udział w największych wyścigach, m.in.  Tour de France i Giro d’ Italia. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni, że zawodnicy naszej ekipy  poprzez osiągnięte wyniki sportowe zostali zauważeni przez najlepsze zespoły na świecie, a z drugiej zaś strony, odchodząc z zespołu ekipa utraciła najsilniejszych zawodników stanowiących trzon zespołu. Żeby ekipa mogła dalej istnieć, sponsorzy grupy zdecydowali, że będzie ona ścigać się w trzeciej dywizji, a w jej składzie będą w większości młodzi kolarze, których zadaniem będzie zdobywanie kolarskich szlifów pod okiem doświadczonego Tomasza Kiendysia. Podpisano nowe kontrakty  z młodymi i obiecującymi zawodnikami, którzy po roku nabrania doświadczenia  w zawodowym peletonie mają być wielkim wzmocnieniem przed powrotem naszego zespołu do grona drużyn Pro Kontynentalnych. Chcemy stworzyć zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności i osiągania wysokich wyników sportowych.  Mamy nadzieję, że już za rok powrócimy do grona zespołów z II dywizji, a zespół nasz ponownie zobaczymy w Tour de Pologne.

W sezonie 2012 ekipa będzie występowała w składzie: Tomasz Kiendyś, Paweł Charucki, Rafał Ratajczyk, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Mateusz Taciak, Kamil Zieliński i Dariusz Batek oraz nowo pozyskani: Piotr Gawroński, Łukasz Owsian i Grzegorz Stępniak.

Nie zmienia się również kierownictwo ekipy. Dyrektorem sportowym ekipy pozostaje Piotr Wadecki, a Robert Krajewski będzie pełnił funkcję dyrektora koordynatora.

Jednocześnie Zarząd klubu chciałby  podziękować wszystkim naszym zawodnikom za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2011 życzyć im kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Źródło: CCC Polsat Polkowice

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Walczyć, trenować ,CCC będzie panować.hehehehe

rebe
rebe

Tylu dobrych kolarzy kończy co roku kariery , bo nie mogą znalesc zatrudnienia , że mogą sobie darowac pisanie głupot . Jakby były warunki i perspektywy , to jeszcze inni chcieliby podpisac kontrakty . Tymczasem pisało się o całkowitym rozwiązaniu grupu .