Od soboty 28 stycznia br. ekipa CCC Polkowice rozpoczyna kolejne, dwutygodniowe zgrupowanie kondycyjno-treningowe. Kolarze wraz z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim, wyruszają do Hiszpanii, by realizować dalszy program przygotowań do startów w sezonie kolarskim 2012. 

Po dość intensywnie przepracowanej, pierwszej części okresu zimowego, gdzie w większości był to trening podnoszący wydolność i siłę zawodników realizowany m.in. na zgrupowaniu w Piechowicach, kolarze ekipy CCC Polkowice wylatują do Hiszpanii, by rozpocząć dalsze przygotowania przed zbliżającym się sezonem kolarskim.

W Hiszpanii wsiadamy na rowery i rozpoczynamy treningi, których głównym zadaniem będzie budowanie bazy kilometrowej – poinformował dyrektor Piotr WadeckiPo zgrupowaniu zimowym w hotelu LAS, gdzie dużo czasu spędziliśmy na nartach biegowych i zajęciach na siłowni, przyszedł czas by potrenować na rowerach. Będziemy prowadzili treningi zarówno na trasach płaskich a także w górach zwiększając sukcesywnie intensywność treningów.  Cykl treningowy został tak przygotowany by w pełni wykorzystać zbudowaną na zimowych zgrupowaniach siłę i dobrze przygotowanym wejść w sezon kolarski 2012.

Bazą treningową ekipy jest jak co roku, przepiękna miejscowość położona niedaleko Barcelony, Lloret de Mar. Wybrzeże Costa Blanca w regionie Catalunya posiada wiele przepięknych tras gdzie można realizować treningi zarówno na zupełnie płaskim terenie jak również bardziej wymagających trasach górskich. Dodatkowo, o tej porze roku, panują tam komfortowe warunki termiczne – temperatury w dzień wynoszą 12-15 ⁰C, w większości są to dni słoneczne i bezwietrzne.

Do Hiszpanii udaje się prawie cała ekipa CCC Polkowice do której po raz pierwszy dołączy Bułgar,  Nikolay Mihaylov. W Lloret de Mar zabraknie Dariusza Batka, który w sezonie kolarskim 2012, postanowił  walczyć o kwalifikacje do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w wyścigu MTB. W tym celu, w porozumieniu z trenerem kadry MTB, Markiem Galińskim, rozpoczął cykl przygotowań razem z ekipą kolarek MTB i udał się na zgrupowanie do Calpe. W Lloret de Mar zabraknie również Rafała Ratajczyka, który w ostatnim okresie przygotowuje się do sezonu biorąc udział w zawodach na torze tzw. sześciodniówkach.

W ekipie panuje bardzo dobra  atmosfera. Wszyscy kolarze są zdrowi, w doskonałych nastrojach i humorach a praca jaką mamy wykonać podczas zgrupowania w Lloret de Mar musi przełożyć się na dobre wyniki w zbliżającym się sezonie – dodaje Piotr Wadecki.

Pobyt kolarzy na zgrupowaniu w Hiszpanii przewidziany jest do 14.02.br. Po powrocie do Polski, kolarze będą mieli około dziesięciodniową przerwę, by na przełomie lutego i marca powrócić do Hiszpanii na kolejne zgrupowanie.

źródło: proteam.cccsport.pl