W niedzielę, 15.01.br. zakończyło się pierwsze zgrupowanie kondycyjno-treningowe ekipy kolarskiej CCC Polkowice. Po tygodniowym pobycie w hotelu LAS w Piechowicach kolarze wrócili na krótki odpoczynek do domów.

Na pierwszym zgrupowaniu w Piechowicach przebywała prawie cała ekipa CCC Polkowice, za wyjątkiem torowca Rafała Ratajczyka i Nikolaya Mihaylova, który w Bułgarii przygotowuje się do sezonu cyklem treningów indywidualnych.

Większość czasu na zgrupowaniu kolarze poświęcili zajęciom, które służyły na budowaniu siły i wytrzymałości. Takimi zajęciami w okresie zimowym są przede wszystkim narty biegowe. I właśnie na nartach biegowych, w pobliskich Jakuszycach kolarze intensywnie prowadzili treningi. Razem z kolarzami ekipy CCC Polkowice trenowali również młodzi kolarze kadry Polski w kategorii U-23 prowadzonej przez trenera Leszka Szyszkowskiego.

Dopełnieniem treningów narciarskich były również zajęcia ogólno sportowe, podczas których na sali gimnastycznej, rozgrywano z „młodymi U-23” mecze piłkarskie, mecze w koszykówkę a także korzystano z siłowni.  Po zajęciach sportowych kolarze korzystali z basenu oraz sauny, które znajdują się bezpośrednio w “Hotelu Las” a mają one służyć zawodnikom, by jak najlepiej mogli przygotować się do nowego sezonu kolarskiego.

Podczas pobytu w Piechowicach kolarze przeprowadzili również trening rowerowy. Były to jedynie, dwie krótkie przejażdżki rowerowe. Treningi rowerowe pozostawiamy na kolejne zgrupowanie – powiedział dyrektor ekipy Piotr WadeckiTutaj w Piechowicach kolarze budowali swoją wytrzymałość i siłę, a na kolejnym zgrupowaniu, w Hiszpanii wsiądziemy na rowery by budować bazę kilometrową.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zgrupowania w hotelu LAS – kontynuował Piotr WadeckiJak zwykle zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez właściciela hotelu, który stworzył nam doskonałe warunki pobytu, dzięki czemu, przez cały tydzień mogliśmy realizować założony cykl treningowy. Atmosfera w ekipie doskonała, humory i zdrowie kolarzy dopisują a treningi pokazały, że ekipa jest mocno zintegrowana i z niecierpliwością czeka na pierwszą konfrontacje na kolarskich trasach.

Kolarze na zgrupowaniu w Hiszpanii będą przebywali w dniach 28.01.- 14.02.br

źródło + foto: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments