Tom Boonen może nieco zmienić swoje przygotowania do sezonu. Belg chce pominąć wyścig Tour of Qatar i wystąpić w Tour de San Luis w Argentynie. Boonen otwiera sezon w Katarze od 2004 roku.

„Tour de San Luis rzeczywiście jest ciekawą opcja”, powiedział przedstawiciel Omega Pharma-Quick Step – Wilfried Peters. „Nadal nie ma jednak ostatecznej decyzji. Musimy jeszcze raz, na spokojnie przeanalizować to z zawodnikami i sponsorami”.

Inną opcją jest również Tour Down Under (15-22 styczeń). Tour de San Luis trwa od 23 do 29 stycznia. Tour of Qatar rozpoczyna się blisko dwa tygodnie później, bo 5 lutego. Boonen chce rozpocząć swój sezon wcześniej niż robił to do tej pory. Jest to spowodowane szybkim końcem jego sezonu 2011. Były mistrz świata złamał nadgarstek na początku września, podczas Vuelta a Espana.

Na argentyński wyścig, swoją obecność zapowiedzieli już: Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) i Vincenzo Nibali (Liguigas). Oprócz tego, pojawi się tam prawdopodobnie pięć ekip WorldTour. A są to: Saxo Bank-SunGard, Liquigas, Omega Pharma-Quick Step, Movistar i AG2R-La Mondiale.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments