W weekend na dobre rozpoczęło się amatorskie ściganie we Francji, z dobrej strony pokazali się Mateusz Trepkowski oraz Piotr Polus.

W wyścigu Grand Prix d’Onjon, startował drugi od prawej na powyższym zdjęciu – Mateusz Trepkowski (UVCA Troyes). Na starcie klasyku stanęło kilka mocnych drużyn amatorskich z całej Francji, m.in. najlepsza z nich: CC Nogent sur Oise oraz rezerwa kontynentalnej drużyny BigMat-Auber, ekipa CM Aubervilliers 93 BigMat.

Najlepszy na 129 kilometrowej trasie okazał się Francuz Sébastien Boire (SCO Dijon), który pokonał swoich rodaków: Sébastiena Bergeret (VC Toucy) oraz klubowego kolegę Jocelyn`a Lemperrière. Zaledwie 18-letni Trepkowski zajął bardzo 10. miejsce. Wielkie brawa dla wychowanka Stali Grudziądz, dla którego to pierwszy sezon w orlikach, który dodatkowo spędza we Francji!

Z kolei w Circuit de la Valléede la Loire w składzie Oceane Cycle Poitevin znalazł się Piotr Polus. 21-latek, który pochodzi z Bydgoszczy, zajął 9. pozycję. W całej imprezie, która podobnie jak Grand Prix d’Onjon była dość dobrze obsadzona (na starcie rezerwa Europcaru – drużyna Vendee U), triumfował Luc Tellier (US Saint-Herblain). Drugie miejsce zajął Freddie Guilloux (UC Cholet 49), a trzecie Kévin Fouache (Team U Nantes Atlantique).