polusPiotr Polus (A.PO.GE U Charente Maritime) wygrał wczoraj Prix de la Saint-Louis à Vallet. Także pozostali Polscy zawodnicy jeżdżący na co dzień we Francji pokazali się z bardzo dobrej strony.

Na trasie Prix de la Saint-Louis à Vallet najlepszy okazał się Piotr Polus (A.PO.GE U Charente Maritime), który na początku sierpnia zajął drugie miejsce w Route d’Or du Poitou a Civray. Tym razem Polak nie miał sobie równych. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy Willy Perrocheau.

Prix de la Saint-Louis à Vallet (TOP 6):

1 POLUS Piotr Tomasz (A.PO.GE U Charente-Maritime)
2 PERROCHEAU Willy (A.PO.GE U Charente-Maritime)
3 RACAULT Ronan (VS Chartrain)
4 VILLAIN Alexis (Guidon Chalettois)
5 HUSSLER Jérémy (A.PO.GE U Charente-Maritime)
6 NADON Ludovic (A.PO.GE U Charente-Maritime)

Bracia Olejnik (USSA Pavilly Barentin) i Piotr Zieliński (VC Pays de Lorient) ścigali się wczoraj na trasie Grand Prix de Plouay Elite Open. Rywalizację wygrał Maxime Cam (Brest Iroise Cyclisme), a Michał Olejnik zajął trzecie miejsce. Jako szósty linię mety przejechał Tomasz Olejnik, a Zieliński uplasował się na 13. pozycji.

Grand Prix de Plouay Elite Open (TOP 15):

1 CAM MAXIME BREST IROISE CYCL.2000 1 les 139 km en 3:13:40 (Moy : 43, 064 km/h)
2 COMBAUD ROMAIN EC ARMEE DE TERRE 1
3 OLEJNIK MICKAEL USSA PAVILLY BARENTIN 1
4 GUAY JULIEN SOJASUN ESPOIR ACNC 1
5 GRELLIER FABIEN VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1
6 OLEJNIK TOMASZ USSA PAVILLY BARENTIN 1 3.
7 THEVENOT GUILLAUME VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1 6.
8 LEDANOIS KEVIN CC NOGENT / OISE 1 6.
9 GUYOT YANN EC ARMEE DE TERRE 1 6.
10 CORNU JEREMY VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1 12.
11 BONNAMOUR FRANCK BREST IROISE CYCL.2000 1 26.
12 CHERBONNET DAVID VC PAYS DE LOUDEAC 1 32.
13 ZIELINSKI PIOTR VC PAYS DE LORIENT 1 47.
14 CHOPIN DAVID HENNEBONT CYCLISME 1 47.
15 FAUCON GUILLAUME UC BRICQUEBEC 1 47.

Natomiast Łukasz Klasiński (A.PO.GE U Charente-Maritime) rywalizował wczoraj na trasie jazdy indywidualnej na czas na dystansie 21 kilometrów (Chrono Châtelleraudais). Młody Polak zajął tam trzecie miejsce, a najlepszy okazał się Samuel Plouhinec (Team Peltrax-CS Dammarie-lès-Lys).