David Boutville (Laval Cyclisme 53) wygrał francuski wyścig jednodniowy Gislard-Souvenir André Gislard.

Była to już osiemnasta edycja tej imprezy, która posiada kategorię Elite National i znajduje się w kalendarzu francuskiego związku kolarskiego. Trasa liczyła 147, a jako pierwszy samotnie linię mety przekroczył David Boutville. Z małą stratą drugie miejsce w wyścigu zajął Kévin Lalouette (USSA Pavilly Barentin), a trzecie Julien Duval z kontynentalnego teamu Armée de Terre. Piąte miejsce zajął Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Na sześćdziesiątej pozycji zameldował się Marcin Karbowy (ES Torgini). 75 był Jakub Hercog (ES Torgini), a 79 Mateusz Kwiatkowski (VCA St Quentin).

Wyniki:

1 BOUTVILLE David LAVAL CYCLISME 53 1 les 147 km en 3h20’45”
2 LALOUETTE Kévin USSA PAVILLY BARENTIN 1
3 DUVAL Julien ARMEE DE TERRE 1
4 RENAULT Maxime AUBER 93 E pro
5 OLEJNIK Mickaël USSA PAVILLY BARENTIN 1
6 RAID Risto VC ROUEN 1
7 DRANCOURT Pierre DUNKERQUE LITTORAL 1
8 BIHEL César AUBER 93 E pro
9 GODERIS Jelle TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1
10 SINNER Benoît ARMEE DE TERRE 1
11 KASTRANTAS Charalampos CC VILLENEUVE ST GERMAIN 1
12 SCHMIDT Fabien COTES ARMOR-MARIE MORIN 1es
13 CANAL Fabien ARMEE DE TERRE 1
14 PATOUX Cyrille VC PAYS DE LOUDEAC 1
15 DELANOE Ludovic LAVAL CYCLISME 53 1es
16 CORBEL Erwann VC PAYS DE LOUDEAC 1
17 DONNAY Laurent TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1
18 CARESNEL Alexis EC RAISMES PETITE-FORET 1
19 MERTENS Robin PRORACE C TEAM 1
20 DEQUIPPE Ronan VS CHARTRAIN 1
21 DEPREZ Tuur VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
22 ROMAN Martial VERANCLASSIC-EKOI E pro
23 DE SOUZA Christopher USSA PAVILLY BARENTIN 1
24 DE CORTE Axel VL TECHNICS ABUTRIEK 1
25 MILLOUR Geoffrey COTES ARMOR-MARIE MORIN 1es
26 RAIBAUD Jimmy ARMEE DE TERRE 1
27 LIVYNS Arjen VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
28 ZIMINE Boris CM AUBERVILLIERS 93 1
29 FOBERT Arthur ESEG DOUAI 1
30 NACHTERGAELE Niels ESEG DOUAI 1
31 MARIE Rodolphe TEAM PAYS DE DINAN 1es
32 FOUCHER Yoann VS CHARTRAIN 2
33 COUTURE Kévin CC VILLENEUVE ST GERMAIN 1
34 LESELLIER Arnaud ES TORIGNI 2 es
35 MARY Clément SOJASUN ESPOIR-ACNC 1
36 KLAJNBLAT Jake TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1es
37 DELORY Cyril TEAM BRICQUEBEC COTENTIN 1
38 BOUEDO Martin COTES ARMOR-MARIE MORIN 1es
39 PLANTUREUX Mickael VC ROUEN 1es
40 MARTIN Benjamin TEAM BRICQUEBEC COTENTIN 1
41 HARBONNIER Sébastien DUNKERQUE LITTORAL 1
42 BUNODIERE Guillaume VC AVRANCHES 1
43 POUGET Tommy SOJASUN ESPOIR-ACNC 1es
44 TELLIER Luc VC PAYS DE LOUDEAC 1
45 GUAY Julien AUBER 93 E pro
46 TORTELIER Valentin VC PAYS DE LOUDEAC 1es
47 LEVEAU Jérémy VC ROUEN E pro
48 PIRY Christopher VC ROUEN 1
49 HUYGENS Maxime ESEG DOUAI 1
50 ARMAND Jean-Denis TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1
51 DE SY Vincent PRORACE C TEAM 1es
52 TZORTZAKIS Polychronis CC VILLENEUVE ST GERMAIN 1
53 DANIEL William LAVAL CYCLISME 53 1
54 GONNET Julien ARMEE DE TERRE 1
55 VLASSELAER Maaten PRORACE C TEAM 1
56 BOSMANS Tom VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
57 LEBRETON Pierre USSA PAVILLY BARENTIN 1
58 BOULEUX Florian USSA PAVILLY BARENTIN 2
59 RASE Guillaume TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1
60 KABOWY Marcin ES TORIGNI 1es
61 GUILLOT Kévin VC PAYS DE LOUDEAC 1
62 MORICE Alex TEAM PAYS DE DINAN 2es
63 LEMEME Aurélien CC VILLENEUVE ST GERMAIN1 1
64 BOUTS Jordy PRORACE C TEAM 1
65 DEMOLDER Thomas VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
66 JOLY Thomas ESEG DOUAI 2 es
67 AUGE Guillaume VC AVRANCHES 1
68 MABIRE Maxime TEAM BRICQUEBEC COTENTIN 1
69 DELAHAYE Bryan DUNKERQUE LITTORAL 1es
70 TALEUX Jean-Baptiste VCA ST QUENTIN 1
71 PATTYN Jeroen VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
72 JANVIER Guillaume VS CHARTRAIN 1
73 DERIAUX Florian EC RAISMES PETITE-FORET 1
74 MALLET Tony U C ORLÉANS 1
75 HERCOG Jakug ES TORIGNI 1es
76 DURAND Nicolas AUBER 93 1es
77 HUBERT Léo TEAM PAYS DE DINAN 1es
78 BAILLET Alexandre VCA ST QUENTIN 1
79 KWIATKOWSKI Mateusz VCA ST QUENTIN 1
80 VERBEKEN Cédric VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
81 RICHARD Louis CC NOGENT SUR OISE 2 es
82 PAQUET Florian EC RAISMES PETITE-FORET 1
83 TOOTH Niels PRORACE C TEAM 1
84 POIRET Lucas ESEG DOUAI 1
85 GILBERT Anthony VC AVRANCHES 1es
86 MORTELMANS Stuns PRORACE C TEAM 1
87 DUCHESNE Julien TEAM OTTIGNIES PERWEZ 1
88 JEGOU Julien COTES ARMOR-MARIE MORIN 1
89 PENVEN Clément MARSEILLE 13-KTM E pro
90 PINCHON Maxence VC PAYS DE LOUDEAC 2es
91 LEMONNIER Franck SOJASUN ESPOIR-ACNC 1es
92 LEBARS Enric COTES ARMOR-MARIE MORIN 1
93 L’HERMITTE Benjamin TEAM PAYS DE DINAN 1es
94 MASSON Christophe EC RAISMES PETITE-FORET 1
95 BELLAIZE Grégoire ES TORIGNI 2
96 PRIMAS Nicolas TEAM PAYS DE DINAN 2es
97 TIELEMANS Pierre VC ROUEN 1
98 LEJAMTEL François TEAM MANCHE LEUCEMIE 2
99 LIVYNS Arjen VL TECHNICS ABUTRIEK 1es
100 CHESNEL Pascal TEAM BRICQUEBEC COTENTIN

 

Fot: Sabriina Pozza