Polscy kolarze we Francji dobrze rozpoczynają sezon. Michał Olejnik stanął na podium drugiej odsłony tegorocznego cyklu Circuit des Plages Vendéennes.

Circuit des Plages Vendéennes to cykl jednodniowych wyścigów na zachodnim wybrzeżu Francji. W tym sezonie rozegrano już trzy imprezy. Na drugiej z nich triumfował 23-letni August Jensen z Reprezentacji Norwegii, który pokonał Michała Olejnika (USSA Pavilly Barentin). Trzeci był Nowozelandczyk Hamish Schreurs (Sojasun espoir-ACNC). Siódme miejsce zajął młodszy z braci Olejnik – Tomasz (USSA Pavilly Barentin).

We wtorek podczas trzeciego etapu cyklu, na 143,5 kilometrowej trasie wokół Fougeré najlepszy okazał się Fabien Grellier z młodzieżowej ekipy Europcaru. Podium uzupełnili Norwegowie: Havard Blikra i Tormod Jacobsen. Na dziewiątym miejscu był Piotr Zieliński (VC Pays de Lorient), a “oczko” niżej znalazł się Tomasz Olejnik.

W klasyfikacji generalnej po trzech wyścigach prowadzi Grellier. Bracia Olejnik z dorobkiem 25 punktów zajmują ósme i dziewiąte miejsce. Piotr Zieliński jest dwudziesty drugi.

Klasyfikacja generalna Circuit des Plages Vendéennes po trzech wyścigach (top 30):