Tomasz OlejnikRomain Combaud (Armée de Terre) wygrał 1. odcinek rozgrywanej w Alpach etapówki Tour de Franche-Comté. Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Tour de Franche-Comté to wyścig, który od wielu lat we Francji uznawany jest za jeden z najcięższych oraz najbardziej prestiżowych w “amatorskim” kalendarzu. Na podium tej imprezy stali m.in tacy zawodnicy jak: Christophe Moreau, Nicolas Edet (obecnie Cofidis), Adam Yates (Orica GreenEdge) oraz nasz Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Na pierwszym odcinku tegorocznej odsłony wyścigu, zawodnicy ścigali się z Besançon do Moirans-en-Montagne. W sumie do przejechania było 128 kilometrów na górzystej trasie. Z niewielką przewagą nad grupką pościgową, na metę wpadł Romain Combaud (Armée de Terre). Osiem sekund później, finisz po drugie miejsce wygrał Holender Jason Van Dalen (Croford Cycling Team), a trzeci był młodszy z braci Olejnik – Tomasz.

Wyniki:

1 21 COMBAUD ROMAIN ADT 1E les 128,950 km en 3h09’32 (moy. 40,821 km/h)
2 136 * VAN DALEN JASON CRO EL 3:09:40 0:00:08
3 55 OLEJNIK TOMASZ AUST 1E 3:09:40 0:00:08
4 111 JAMET ALEXANDRE ACB 1E 3:09:40 0:00:08
5 71 MARTIN GUILLAUME CCE 1E 3:09:40 0:00:08
6 1 GUAY Julien SOJ 1E 3:09:40 0:00:08
7 94 PENVEN CLEMENT AIX 1E 3:09:40 0:00:08
8 126 * DECLERCQ BENJAMIN EFC EL 3:10:27 0:00:55
9 131 TERPSTRA MIKE CRO EL 3:10:27 0:00:55
10 113 FILLON-MAILLET BORIS ACB 1E 3:10:27 0:00:55
11 92 KRASILNIKAU ANDREI AIX 1E 3:10:27 0:00:55
12 5 POITEVIN BENOIT SOJ 1E 3:10:27 0:00:55
13 83 GIRARD THOMAS CR4 1E 3:10:34 0:01:02
14 66 COMET PIERRE STE 1E 3:10:34 0:01:02
15 86 WELTER THOMAS CR4 1E 3:10:34 0:01:02
16 62 BONNET GUILLAUME STE 1E 3:10:34 0:01:02
17 34 CHIOCCA MATHIEU DIJ 1E 3:10:34 0:01:02
18 156 ZAHNER SIMON EKZ EL 3:10:34 0:01:02
19 73 DOUBEY FABIEN CCE 1E 3:10:34 0:01:02
20 153 LIENHARD FABIAN EKZ EL 3:10:34 0:01:02
21 176 THALMANN ROLAND ROT EL 3:10:34 0:01:02
22 101 ATHANE THIBAULT VCV 1E 3:10:34 0:01:02
23 72 BONNET PIERRE CCE 1E 3:10:34 0:01:02
24 64 CHAUSSEPIED MATHIEU STE 1E 3:10:34 0:01:02
25 173 PELLAUD SIMON ROT EL 3:10:34 0:01:02
26 174 STUSSI COLIN-CHRIS ROT EL 3:10:34 0:01:02
27 133 *JANSSEN ADRIAAN CRO EL 3:10:34 0:01:02
28 155 SCHIR THERY EKZ EL 3:10:34 0:01:02
29 65 TRAUTMANIS MARTIN STE 1E 3:10:34 0:01:02
30 31 BARILLOT GUILLAUME DIJ 1E 3:10:34 0:01:02
31 4 *HAMBROOK SEAN SOJ 1E 3:10:34 0:01:02
32 24 CANAL FABIEN ADT 1E 3:10:34 0:01:02
33 93 MALDONADO ANTHONY AIX 1E 3:10:34 0:01:02
34 124 * PLANCKAERT EDWARD EFC EL 3:10:34 0:01:02
35 26 MENUT DAVID ADT 1E 3:10:34 0:01:02
36 22 BARBAS YOANN ADT 1E 3:10:34 0:01:02
37 132 BECKERINGH DERK-ABEL CRO EL 3:10:34 0:01:02
38 76 TEGUEL ERWAN CCE 1E 3:10:34 0:01:02
39 186 THIERY CYRILLE MAN EL 3:10:34 0:01:02
40 82 GAGLIARDI AXEL CR4 1E 3:10:34 0:01:02
41 3 GUILLEMOT FREDERIC SOJ 1E 3:10:34 0:01:02
42 96 PIOLINE RENAUD AIX 1E 3:10:34 0:01:02
43 91 DELAROZIERE MATHIEU AIX 1E 3:10:34 0:01:02
44 154 *FRIESECKE GIAN EKZ EL 3:10:34 0:01:02
45 195 CHEVALLIER JEROME CFC 1E 3:10:34 0:01:02
46 143 GASPAR PEREIRA JOAO CMC EL 3:10:34 0:01:02
47 32 BERNARD JULIEN DIJ 1E 3:10:34 0:01:02
48 134 VAN BEUSICHEM THIJS CRO EL 3:10:34 0:01:02
49 61 * ARRIAGADA MATIAS STE 2E 3:10:34 0:01:02
50 161 ACHERMANN STEFAN HOR EL 3:10:34 0:01:02
51 53 DE SOUZA CHRISTOPHER AUST 1E 3:10:34 0:01:02
52 141 DROBISCH TILL CMC EL 3:10:34 0:01:02
53 135 VAN DEN ENDE MILAN CRO EL 3:10:34 0:01:02
54 121 *DE GENDT AIME EFC EL 3:10:34 0:01:02
55 75 * VINCENT LEO CCE 1E 3:10:34 0:01:02
56 85 MAINARD JEROME CR4 1E 3:10:34 0:01:02
57 185 SCHNYDER LARS MAN EL 3:10:34 0:01:02
58 33 BERNIER QUENTIN DIJ 1E 3:10:34 0:01:02
59 6 SISKEVICIUS PAULIUS SOJ 1E 3:10:34 0:01:02
60 172 MERCIER ALEXANDRE ROT EL 3:10:34 0:01:02
61 162 KELLER JAN HOR EL 3:10:34 0:01:02
62 42 FOURNET FAYARD SEBAS IMM 1E 3:10:34 0:01:02
63 74 GUYOT LUCAS CCE 1E 3:10:34 0:01:02
64 175 TEMESGEN TEKLEHAYMA ROT EL 3:10:34 0:01:02
65 2 *ELLSAY Nigel SOJ 1E 3:10:34 0:01:02
66 151 BRUNGGER NICO EKZ EL 3:10:34 0:01:02
67 165 RHYNER UELI HOR EL 3:10:34 0:01:02
68 193 MOLINOT CLEMENT CFC 1E 3:10:34 0:01:02
69 145 NAVARRO ROYNER CMC EL 3:10:34 0:01:02
70 171 DIETERICH SILVAN ROT EL 3:10:34 0:01:02
71 84 BARJON LUCAS CR4 1E 3:10:34 0:01:02
72 105 *ROLLAND LOIC VCV 1E 3:10:34 0:01:02
73 192 LYAKHOV DANIEL CFC 1E 3:10:34 0:01:02
74 63 BRUN XAVIER STE 1E 3:10:34 0:01:02
75 123 SEYNAEVE LANDER EFC EL 3:10:34 0:01:02
76 144 * NDAYISENGA VALENS CMC EL 3:10:34 0:01:02
77 112 NOIRJEAN GILLES ACB 1E 3:10:34 0:01:02
78 56 TAILLEFER FLORIAN AUST 1E 3:10:55 0:01:23
79 115 FALASCHI BRYAN ACB 1E 3:10:55 0:01:23
80 116 *AUBERT REMI ACB 2E 3:10:55 0:01:23
81 142 *GODOY ORMENESE CAI CMC EL 3:10:55 0:01:23
82 122 DE TIER FLORIS EFC EL 3:10:57 0:01:25
83 103 DUPE BASTIEN VCV 1E 3:10:57 0:01:25
84 25 *LEVASSEUR JORDAN ADT 1E 3:10:59 0:01:27
85 183 *HAMILTON THOMAS MAN EL 3:11:00 0:01:28
86 114 ESTEVES PAUL-VICTOR ACB 1E 3:11:02 0:01:30
87 54 OLEJNIK MICKAEL AUST 1E 3:11:02 0:01:30
88 181 BADILATTI MATTEO MAN EL 3:11:02 0:01:30
89 125 MYNGHEER DAAN EFC EL 3:11:02 0:01:30
90 44 DULIN ALEXIS IMM 1E 3:11:05 0:01:33
91 106 WAGON ERIC VCV 1E 3:11:05 0:01:33
92 52 SUTHERLAND STEVEN AUST 1E 3:11:05 0:01:33
93 41 VOGONDY NICOLAS IMM 1E 3:11:05 0:01:33
94 51 *BOUGUET HUGO AUST 1E 3:11:05 0:01:33
95 46 LEMOINE MATTHIEU IMM 1E 3:11:10 0:01:38
96 45 DUCULTY BASTIEN IMM 1E 3:11:14 0:01:42
97 102 * PAPILLON LUCAS VCV 1E 3:11:51 0:02:19
98 95 PEREZ ANTHONY AIX 1E 3:12:05 0:02:33
99 36 LEBLOND ALLIAUME DIJ 1E 3:10:34 0:01:02
100 146 *JURADO CRISTOFER CMC EL 3:13:06 0:03:34
101 35 GAOUA CEDRIC DIJ 1E 3:13:06 0:03:34
102 164 GERBER LUKAS HOR EL 3:16:41 0:07:09
103 81 BERGERET SEBASTIEN CR4 1E 3:16:41 0:07:09
104 163 FREULER JAN HOR EL 3:17:23 0:07:51
105 152 *VON BURG DOMINIC EKZ EL 3:17:34 0:08:02
106 184 PASI-PUTTINI ROBERTO MAN EL 3:18:45 0:09:13
107 23 PIRY CHRISTOPHER ADT 1E 3:20:55 0:11:23
108 104 PIJOURLET JULES VCV 1E 3:20:55 0:11:23
109 194 PELLETIER ALEXANDRE CFC 1E 3:25:38 0:16:06
110 196 LABOUS QUENTIN CFC 1E 3:25:38 0:16:06

Andrzej Gucwa