Alks Stal GrudziądzDwaj młodzi kolarze – Piotr Polus i Łukasz Klasiński, od nowego sezonu będą jeździli we francuskiej ekipie Super U Maritime-A.PO.GE Cycliste.

Piotr Polus od kilku lat ściga się we Francji. 22-letni zawodnik ostatnie dwa lata spędził w drużynie Océane Cycle Poitevin, wygrywając m.in. Grand Prix Gérard Gautier, zajmując drugą pozycję w klasyku Bourgueil-Neuillé-Pont-Pierre, piąte miejsce w  Trimouille-Souvenir Raymond Perrin, a w tegorocznym Tour de Gironde (2.2 UCI) kilka razy plasował się w pierwszej dziesiątce.

Łukasz Klasiński to zaledwie 18-letni kolarz, który dotychczas ścigał się w barwach ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć brązowy medal tegorocznych drużynowych mistrzostw Polski w jeździe na czas, złoty medal w tej samej konkurencji w 2010 roku, a także wiele medali mistrzostw Polski na torze.

Drużyna Super U Maritime-A.PO.GE Cycliste posiadająca francuski status DN3 (trzecia liga w kolarstwie amatorskim) liczyła będzie dwunastu kolarzy, sześciu z nich to nowe nabytki.

Przypomnijmy, że z Francją od przyszłego sezonu związali się także: Damian Miela (z MKK Bolmet Trek Legnica do UC Bricquebec Cyclisme), Adam Kordus (z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne do UVCA Troyes) oraz Kamil Migdoł (z Wibatech-LMGK Ziemia Brzeska do UC Aubenas).

Piotr, Łukasz – życzymy powodzenia!

Skład Super U Maritime-A.PO.GE Cycliste w roku 2013 :
Arnaud Chaumet, 33
Valentin Garcia, 22 (AC Jarnac-Top 16)
Jérémy Hussler, 20
Łukasz Klasiński, 18 (Alks Stal-Ocetix Iglotex Grudziądz)
Mickaël Larpe, 27
Ludovic Nadon, 23
Kévin Ouvrard, 20 (CRC Limousin)
Willy Perrocheau, 29 (CA Civray)
Ludovic Petit, 29
Piotr Polus, 22 (Océane Cycle Poitevin)
Martial Roman, 25 (Retour à la compétition)
Dylan Spiby, 19

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments