Joe DombrowskiAmerykanin Joe Dombrowski znalazł się w szerokiej kadrze ekipy Sky na Giro d’Italia 2013. Dla młodego zawodnika jest to szansa na powrót na włoskie trasy po zwycięstwie w młodzieżowym wydaniu Giro.

Nowy nabytek grupy Sky to tegoroczny zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji generalnej Baby Giro. Pokonał on Fabio Aru i Pierre-Paolo Penasa. Jednak były zawodnik Bontrager Livestrong Team nie tylko w swoich kategoriach wiekowych pokazywał się z dobrej strony. Bardzo dobrą jazdę pokazał na swojej ziemi, gdzie zajął 4 miejsce w generalce podczas Tour of Utah. Tam jego wyższość musieli uznać tacy zawodnicy jak: Levi Leimpheimer, Chris Horner czy Steven Kruijswijk. Dobre wyniki zostały zauważone przez brytyjską drużynę i Dombrowski wraz ze swoim kolegą klubowym, Ianem Boswellem zostali wcieleni w szeregi drużyny WorldTour.

21 letni zawodnik po powrocie ze zgrupowania z Hiszpanii spędza święta w ojczystym kraju i w wypowiedzi dla „Velonews” przybliżył swój plan startowy: „Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony. Znalazłem się na liście kolarzy przymierzanych do występu w Giro d’Italia! Nie liczyłem, na to, że w pierwszym roku w Sky będę miał na to szanse, a jeśli już to raczej myślałem o Vuelcie. Występ w Giro i praca dla samego Bradleya Wigginsa to byłaby wielka nobilitacja. Wiadomo, że wszystko rozstrzygnie się po pierwszych startach. Będziemy wtedy wiedzieli, czy mój organizm i ja sam jesteśmy na to przygotowani.”

„Jesteśmy po pierwszym zgrupowaniu i było naprawdę ciężko. Nowi koledzy, którzy ścigają się na tym poziomie już dłużej ode mnie, także potwierdzają, że w poprzednich zespołach nie trenowali tak mocno. Taka praca ma nas dobrze przygotować do dobrych występów już na początku sezonu. Ja po raz pierwszy w wyścigu założę koszulkę Sky podczas Tour of Oman. Następne wyścigi są planowane typowo pod występ w Giro: Tirreno-Adriatico, Critérium International, Giro del Trentino” – mówi na zakończenie Joe Dombrowski.

Arek Waluga