Piotr Polus (Oceane Cycle Poitevin) zajął 5. miejsce we francuskim klasyku Trimouille-Souvenir Raymond Perrin. Wyścig padł łupem byłego zawodowca –  Benoît Daeninck`a (CC Nogent-sur-Oise).

Łączny dystans tego klasyku wynosił 138,5 kilometra. Jako pierwszy na mecie zameldował się 31-letni Francuz Benoît Daeninck, który ostatnie dwa sezony spędził w kontynentalnej ekipie Roubaix Lille Metropole. Kilkanaście sekund za nim przyjechał Yvan Sartis (Océane Cycle Poitevin), a trzeci był Aurélien Moulin (V. Naintré).

22-letni Polus przyjechał piąty ze stratą ponad minuty do zwycięzcy. Przypomnijmy, że to kolejny dobry występ 6. zawodnika tegorocznych Mistrzostw Polski młodzieżowców. W maju dwukrotnie znajdował się w najlepszej dziesiątce na etapach Tour de Gironde (2.2 UCI).