Organizatorzy Vuelta a Espana przedstawili oficjalną listę startową hiszpańskiej etapówki rozpoczynającej się 18 sierpnia w Pampelunie. Na starcie stanie trzech Polaków.

W Lampre-ISD pojedzie Przemysław Niemiec, w Liquigas-Cannondale Maciej Paterski, a w Saxo Banku Rafał Majka, który pomagał będzie Alberto Contadorowi.

AG2R LA MONDIALE (FRA)
1 – ROCHE Nicolas (IRL)
2 – BELLETTI Manuel (ITA)
3 – BOUET Maxime (FRA)
4 – GADRET John (FRA)
5 – GEORGES Sylvain (FRA)
6 – KADRI Blel (FRA)
7 – MONDORY Lloyd (FRA)
8 – NOCENTINI Rinaldo (ITA)
9 – RIBLON Christophe (FRA)
R1 – GASTAUER Ben (LUX)
R2 – CHEREL Mikael (FRA)
R3 – LEMARCHAND Romain (FRA)
R4 – PERGET Mathieu (FRA)

ANDALUCIA (ESP)
1 – PALOMARES VILLAPLANA Adrian (ESP)
2 – RAMIREZ ABEJA Javier (ESP)
3 – ROSENDO PRADO Jesus (ESP)
4 – CESAR VELOSO Gustavo (ESP)
5 – TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente (ESP)
6 – LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP)
7 – CABELLO BAENA Antonio (ESP)
8 – CHACON Javier (ESP)
9 – RUIZ PINTO Eloy (ESP)
R1 – LECHUGA RODRIGUEZ Pablo (ESP)
R2 – SIMON CASULLERAS Jordi (ESP)
R3 – CANO Jose Luis (ESP)
R4 – CARRASCO GARCIA Sergio (ESP)

ASTANA PRO TEAM (KAZ)
1 – KREUZIGER Roman (CZE)
2 – KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm (SWE)
3 – DYACHENKO Alexsandr (KAZ)
4 – BAZAYEV Assan (KAZ)
5 – GASPAROTTO Enrico (ITA)
6 – SEELDRAEYERS Kevin (BEL)
7 – SILIN Egor (RUS)
8 – TIRALONGO Paolo (ITA)
9 – ZEITS Andrey (KAZ)
R1 – RENEV Sergey (KAZ)
R2 – PETROV Evgeny (RUS)
R3 – IGLINSKIY Maxim (KAZ)
R4 – KASHECHKIN Andrey (KAZ)

BMC RACING TEAM (USA)
1 – BALLAN Alessandro (ITA)
2 – BOOKWALTER Brent (USA)
3 – CUMMINGS Stephen (GBR)
4 – EIJSSEN Yannick (BEL)
5 – GILBERT Philippe (BEL)
6 – LODEWYCK Klaas (BEL)
7 – MOINARD Amaël (FRA)
8 – MORABITO Steve (SUI)
9 – SANTAMBROGIO Mauro (ITA)
R1 – PINOTTI Marco (ITA)
R2 – HUSHOVD Thor (NOR)
R3 – WYSS Danilo (SUI)
R4 – BLYTHE Adam (GBR)

CAJA RURAL (ESP)
1 – CARDOSO Manuel Antonio Leal (POR)
2 – GALDOS ALONSO Aitor (ESP)
3 – ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco (ESP)
4 – BROCO Hernani (POR)
5 – PIEDRA PEREZ Antonio (ESP)
6 – GARCIA Marcos (ESP)
7 – DE LA FUENTE RASILLA David (ESP)
8 – CARDOSO Andre Fernando S. Martins (POR)
9 – ANDONOV PETROV Danail (BUL)
R1 – FERRARI Fabricio (URU)
R2 – DE LA CRUZ MELGAREJO David (ESP)
R3 – MOYANO Enzo (ARG)
R4 – BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP)

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE (FRA)
1 – BAGOT Yohan (FRA)
2 – BARLE Florent (FRA)
3 – BUFFAZ Mickaël (FRA)
4 – DUQUE Leonardo Fabio (COL)
5 – GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz (ESP)
6 – MATE MARDONES Luis Angel (ESP)
7 – MOLARD Rudy (FRA)
8 – MONCOUTIE David (FRA)
9 – SIJMENS Nico (BEL)
R1 – VALENTIN Tristan (FRA)
R2 – VOGONDY Nicolas (FRA)
R3 – LABBE Arnaud (FRA)
R4 – MONIER Damien (FRA)

EUSKALTEL – EUSKADI (ESP)
1 – ANTON HERNANDEZ Igor (ESP)
2 – CAZAUX Pierre (FRA)
3 – SICARD Romain (FRA)
4 – MINGUEZ AYALA Miguel (ESP)
5 – VELASCO MURILLO Ivan (ESP)
6 – TXURRUKA Amets (ESP)
7 – VERDUGO MARCOTEGUI Gorka (ESP)
8 – LANDA MEANA Mikel (ESP)
9 – OROZ UGALDE Juan Jose (ESP)
R1 – GARCIA AMBROA Ricardo (ESP)
R2 – ASTARLOZA CHAURREAU Mikel (ESP)
R3 – PEREZ LEZAUN Alan (ESP)
R4 – PEREZ MORENO Ruben (ESP)

FDJ-BIG MAT (FRA)
1 – JEANNESSON Arnold (FRA)
2 – BONNET William (FRA)
3 – BOUCHER David (FRA)
4 – BOUHANNI Nacer (FRA)
5 – COURTEILLE Arnaud (FRA)
6 – SOUPE Geoffrey (FRA)
7 – PAURIOL Rémi (FRA)
8 – ROLLIN Dominique (CAN)
9 – VAUGRENARD Benoît (FRA)
R1 – RASCH Gabriel (NOR)
R2 – FEDRIGO Pierrick (FRA)
R3 – GERARD Arnaud (FRA)
R4 – GESLIN Anthony (FRA)

GARMIN-SHARP (USA)
1 – DEKKER Thomas (NED)
2 – FERNANDEZ Koldo (ESP)
3 – FISCHER Murilo Antonio (BRA)
4 – LE MEVEL Christophe (FRA)
5 – PETERSON Thomas (USA)
6 – ROSSELER Sébastien (BEL)
7 – TALANSKY Andrew (USA)
8 – VANMARCKE Sep (BEL)
9 – VAN SUMMEREN Johan (BEL)
R1 – KREDER Raymond (NED)
R2 – KREDER Michel (NED)
R3 – WEGMANN Fabian (GER)
R4 – MAASKANT Martijn (NED)

KATUSHA TEAM (RUS)
1 – RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (ESP)
2 – BRUTT Pavel (RUS)
3 – FLORENCIO CABRE Xavier (ESP)
4 – IGNATENKO Petr (RUS)
5 – LOSADA ALGUACIL Alberto (ESP)
6 – MENCHOV Denis (RUS)
7 – MORENO FERNANDEZ Daniel (ESP)
8 – SMUKULIS Gatis (LAT)
9 – VICIOSO ARCOS Angel (ESP)
R1 – CARUSO Giampaolo (ITA)
R2 – ISAICHEV Vladimir (RUS)
R3 – IGNATYEV Mikhail (RUS)
R4 – PAOLINI Luca (ITA)

LAMPRE – ISD (ITA)
1 – ANACONA GOMEZ Winner (COL)
2 – CUNEGO Damiano (ITA)
3 – CIMOLAI Davide (ITA)
4 – KOSTYUK Denys (UKR)
5 – KVACHUK Oleksandr (UKR)
6 – NIEMIEC Przemysław (POL)
7 – MARZANO Marco (ITA)
8 – POSSONI Morris (ITA)
9 – VIGANO Davide (ITA)
R1 – LLOYD Matthew (AUS)
R2 – BUTS Vitaliy (UKR)
R3 – KRIVTSOV Dmytro (UKR)
R4 – GRAZIATO Massimo (ITA)

LIQUIGAS-CANNONDALE (ITA)
1 – CAPECCHI Eros (ITA)
2 – DA DALTO Mauro (ITA)
3 – DALL’ANTONIA Tiziano (ITA)
4 – MARANGONI Alan (ITA)
5 – PATERSKI Maciej (POL)
6 – RATTO Daniele (ITA)
7 – SALERNO Cristiano (ITA)
8 – SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José (COL)
9 – VIVIANI Elia (ITA)
R1 – AGNOLI Valerio (ITA)
R2 – BODNAR Maciej (POL)
R3 – OSS Daniel (ITA)
R4 – SABATINI Fabio (ITA)

LOTTO BELISOL TEAM (BEL)
1 – DE CLERCQ Bart (BEL)
2 – DEBUSSCHERE Jens (BEL)
3 – HANSEN Adam (AUS)
4 – MEERSMAN Gianni (BEL)
5 – REYNES MIMO Vicente (ESP)
6 – VAN DE WALLE Jurgen (BEL)
7 – VAN DEN BROECK Jurgen (BEL)
8 – VAN LEIJEN Joost (NED)
9 – WILLEMS Frederik (BEL)
R1 – DE HAES Kenny (BEL)
R2 – DOCKX Gert (BEL)
R3 – KAISEN Olivier (BEL)
R4 – NEYENS Maarten (BEL)

MOVISTAR TEAM (ESP)
1 – COBO ACEBO Juan Jose (ESP)
2 – CASTROVIEJO NICOLAS JONATHAN (ESP)
3 – INTXAUSTI ELORRIAGA Benat (ESP)
4 – KIRYIENKA Vasili (BLR)
5 – LASTRAS GARCIA Pablo (ESP)
6 – MORENO BAZAN Javier (ESP)
7 – QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (COL)
8 – ROJAS GIL Jose Joaquin (ESP)
9 – VENTOSO ALBERDI Francisco José (ESP)
R1 – VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP)
R2 – ARROYO DURAN David (ESP)
R3 – BRUSEGHIN Marzio (ITA)
R4 – LOPEZ GARCIA David (ESP)

OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (BEL)
1 – CATALDO Dario (ITA)
2 – DEVENYNS Dries (BEL)
3 – DE WEERT Kevin (BEL)
4 – PAUWELS Serge (BEL)
5 – PINEAU Jérôme (FRA)
6 – RABON Frantisek (CZE)
7 – STEEGMANS Gert (BEL)
8 – STYBAR Zdenek (CZE)
9 – VANDEWALLE Kristof (BEL)
R1 – MARTIN Tony (GER)
R2 – BOONEN Tom (BEL)
R3 – KEISSE Iljo (BEL)
R4 – VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL)

ORICA GREENEDGE (AUS)
1 – CLARKE Simon (AUS)
2 – DAVIS Allan (AUS)
3 – DEAN Julian (NZL)
4 – DOCKER Mitchell (AUS)
5 – MEYER Cameron (AUS)
6 – MEYER Travis (AUS)
7 – SULZBERGER Wesley (AUS)
8 – TEKLEHAYMANOT Daniel (ERI)
9 – WEENING Pieter (NED)
R1 – HOWARD Leigh (AUS)
R2 – MEIER Christian (CAN)
R3 – O’GRADY Stuart (AUS)
R4 – VAITKUS Tomas (LTU)

RABOBANK CYCLING TEAM (NED)
1 – BOOM Lars (NED)
2 – BRESCHEL Matti (DEN)
3 – CLEMENT Stef (NED)
4 – TEN DAM Laurens (NED)
5 – GARATE Juan Manuel (ESP)
6 – GESINK Robert (NED)
7 – MOLLEMA Bauke (NED)
8 – NIERMANN Grischa (GER)
9 – VAN WINDEN Dennis (NED)
R1 – BARREDO LLAMAZALES Carlos (ESP)
R2 – MARTENS Paul (GER)
R3 – SLAGTER Tom Jelte (NED)
R4 – KRUIJSWIJK Steven (NED)

RADIOSHACK-NISSAN (LUX)
1 – BAKELANTS Jan (BEL)
2 – BENNATI Daniele (ITA)
3 – BUSCHE Matthew (USA)
4 – DIDIER Laurent (LUX)
5 – GERDEMANN Linus (GER)
6 – HERMANS Ben (BEL)
7 – IRIZAR ARANBURU Markel (ESP)
8 – MACHADO Tiago (POR)
9 – MONFORT Maxime (BEL)
R1 – NIZZOLO Giacomo (ITA)
R2 – RAST Grégory (SUI)
R3 – ROULSTON Hayden (NZL)
R4 – WAGNER Robert (GER)

SKY PROCYCLING (GBR)
1 – FROOME Christopher (GBR)
2 – FLECHA GIANNONI Juan Antonio (ESP)
3 – HENAO MONTOYA Sergio Luis (COL)
4 – NORDHAUG Lars Petter (NOR)
5 – PATE Danny (USA)
6 – STANNARD Ian (GBR)
7 – SWIFT Ben (GBR)
8 – URAN URAN Rigoberto (COL)
9 – ZANDIO ECHAIDE Xabier (ESP)
R1 – HUNT Jeremy (GBR)
R2 – LÖVKVIST Thomas (SWE)
R3 – PORTE Richie (AUS)
R4 – PUCCIO Salvatore (ITA)

TEAM ARGOS – SHIMANO (NED)
1 – DEGENKOLB John (GER)
2 – GESCHKE Simon (GER)
3 – FRÖHLINGER Johannes (GER)
4 – GENIEZ Alexandre (FRA)
5 – JI Cheng (CHN)
6 – DAMUSEAU Thomas (FRA)
7 – HUPOND Thierry (FRA)
8 – DUMOULIN Tom (NED)
9 – DE KORT Koen (NED)
R1 – DOI Yukihiro (JPN)
R2 – KLUGE Roger (GER)
R3 – DE BACKER Bert (BEL)
R4 – LUDVIGSSON Tobias (SWE)

TEAM SAXO BANK (DEN)
1 – CONTADOR VELASCO Alberto (ESP)
2 – NOVAL GONZALEZ Benjamin (ESP)
3 – NAVARRO GARCIA Daniel (ESP)
4 – HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus (ESP)
5 – SÖRENSEN Nicki (DEN)
6 – MAJKA Rafal (POL)
7 – PAULINHO Sergio Miguel Moreira (POR)
8 – PIRES Bruno (POR)
9 – TOSATTO Matteo (ITA)
R1 – SÖRENSEN Chris Anker (DEN)
R2 – MORKOV Michael (DEN)
R3 – GUSTOV Volodymir (UKR)
R4 – CHRISTENSEN Mads (DEN)

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (NED)
1 – DE GENDT Thomas (BEL)
2 – HOOGERLAND Johnny (NED)
3 – LAGUTIN Sergey (UZB)
4 – LIGTHART Pim (NED)
5 – LINDEMAN Bertjan (NED)
6 – MOL Wouter (NED)
7 – RUIJGH Rob (NED)
8 – VALLS Rafael (ESP)
9 – VEUCHELEN Frederik (BEL)
r1 – KEIZER Martijn (NED)
R2 – LAMMERTINK Maurits (NED)
R3 – MARCZYNSKI Tomasz (POL)
R4 – NOVIKOV Nikita (RUS)

AG2R La Mondiale (FRA)
1 – Nicolas Roche (IRL)
2 – Manuel Belletti (ITA)
3 – Maxime Bouet (FRA)
4 – John GADRET (FRA)
5 – Sylvain Georges (FRA)
6 – Kadri Blel (FRA)
7 – Lloyd Mondory (FRA)
8 – NOCENTINI Rinaldo (ITA)
9 – RIBLON Christophe (FRA)
R1 – GASTAUER Ben (LUX)
R2 – CHEREL Mikael (FRA)
R3 – Lemarchand Romain (FRA)
R4 – PERGET Mathieu (FRA)

ANDALUCIA (ESP)
1 – Palomares Villaplana Adrian (ESP)
2 – Javier Ramirez Abeja (ESP)
3 – Rosendo PRADO Jezus (ESP)
4 – Cesar Veloso Gustavo (ESP)
5 – Jose Toribio Alcolea Vicente (ESP)
6 – Juan Jose Lobato Del Valle (ESP)
7 – CABELLO Baena Antonio (ESP)
8 – Chacón Javier (ESP)
9 – Pinto Eloy Ruiz (ESP)
R1 – Pablo Lechuga Rodriguez (ESP)
R2 – SIMON CASULLERAS Jordi (ESP)
R3 – Jose Luis Cano (ESP)
R4 – CARRASCO Sergio Garcia (ESP)

PRO TEAM Astana (KAZ)
1 – Kreuziger Roman (Cz)
2 – Kessiakoff Wilhelm Carl Fredrik (SWE)
3 – Alexsandr Dyachenko (KAZ)
4 – BAZAYEV Assan (KAZ)
5 – Gasparotto Enrico (ITA)
6 – Kevin SEELDRAEYERS (BEL)
7 – Egor Silin (RUS)
8 – Paolo Tiralongo (ITA)
9 – ZEITS Andrey (KAZ)
R1 – RENEV Sergey (KAZ)
R2 – Evgeny Petrov (RUS)
R3 – IGLINSKIY Maxim (KAZ)
R4 – Andriej Kaszeczkin (KAZ)

BMC Racing Team (USA)
1 – Ballan Alessandro (I)
2 – BOOKWALTER Brent (USA)
3 – Stephen Cummings (GBR)
4 – EIJSSEN Yannick (B)
5 – Philippe Gilbert (BEL)
6 – Klaas LODEWYCK (BEL)
7 – Amael Moinard (FRA)
8 – Steve Morabito (SUI)
9 – SANTAMBROGIO Mauro (ITA)
R1 – PINOTTI Marco (ITA)
R2 – Thor Hushovd (NOR)
R3 – Danilo WYSS (SUI)
R4 – Adam Blythe (GBR)

CAJA WSI (ESP)
1 – Manuel Antonio Leal Cardoso (POR)
2 – Aitor Galdos Alonso (ESP)
3 – ARAMENDIA Lorente Francisco Javier (ESP)
4 – BROCO Hernani (POR)
5 – PIEDRA Antonio Perez (ESP)
6 – Marcos Garcia (ESP)
7 – De la Fuente RASILLA David (ESP)
8 – Fernando Cardoso Andre S. Martins (POR)
9 – Danail Andonov Petrov (BUL)
R1 – FERRARI Fabricio (URU)
R2 – DE LA CRUZ Melgarejo David (ESP)
R3 – Enzo Moyano (ARG)
R4 – BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP)

Cofidis, Le Crédit en Ligne (FRA)
1 – Bagot Yohan (FRA)
2 – Barle Florent (FRA)
3 – BUFFAZ Mickael (FRA)
4 – Leonardo Duque Fabio (COL)
5 – ECHEGUIBEL Egoitz Garcia (ESP)
6 – Angel Luis Mardones MATE (ESP)
7 – Molard Rudy (FRA)
8 – David Moncoutie (FRA)
9 – Nico SIJMENS (BEL)
R1 – Valentin Tristan (FRA)
R2 – VOGONDY Nicolas (FRA)
R3 – LABBE Arnaud (FRA)
R4 – Damien Monier (FRA)

Euskaltel – Euskadi (ESP)
1 – Igor Anton Hernandez (ESP)
2 – Cazaux Pierre (FRA)
3 – Sicard Romain (FRA)
4 – AYALA Miguel Minguez (ESP)
5 – Murillo Ivan Velasco (ESP)
6 – TXURRUKA Amets (ESP)
7 – Gorka Verdugo MARCOTEGUI (ESP)
8 – Landa Meana Mikel (ESP)
9 – Juan Jose Oroz Ugalde (ESP)
R1 – AMBROA Ricardo Garcia (ESP)
R2 – ASTARLOZA CHAURREAU Mikel (ESP)
R3 – Alan Lezaun PEREZ (ESP)
R4 – Ruben Perez Moreno (ESP)

FDJ BIG-MAT (FRA)
1 – JEANNESSON Arnold (FRA)
2 – Bonnet William (FRA)
3 – David Boucher (FRA)
4 – BOUHANNI Nacer (FRA)
5 – Courteille Arnaud (FRA)
6 – Soupe Geoffrey (FRA)
7 – PAURIOL Remi (FRA)
8 – Dominique Rollin (CAN)
9 – VAUGRENARD Benoit (FRA)
R1 – Gabriel Rasch (NOR)
R2 – Fedrigo Pierrick (FRA)
R3 – Gerard Arnaud (FRA)
R4 – Anthony Geslin (FRA)

Garmin-SHARP (USA)
1 – Thomas Dekker (NED)
2 – Koldo Fernandez (ESP)
3 – Murilo Antonio Fischer (BRA)
4 – Mével Christophe (FRA)
5 – Thomas Peterson (USA)
6 – Sebastien Rosseler (BEL)
7 – Andrew Talansky (USA)
8 – wrzesień VANMARCKE (BEL)
9 – Johan Van Summeren (BEL)
R1 – KREDER Raymond (NED)
R2 – KREDER Michel (NED)
R3 – Fabian Wegmann (GER)
R4 – Martijn Maaskant (NED)

Katiusza Team (RUS)
1 – RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (ESP)
2 – Pavel Brutt (RUS)
3 – Florencio CABRE Xavier (ESP)
4 – Petr Ignatenko (RUS)
5 – Alberto Losada Alguacil (ESP)
6 – MENCHOV Denis (R)
7 – Daniel MORENO Fernandez (ESP)
8 – SMUKULIS Gatis (LAT)
9 – VICIOSO ARCOS Angel (ESP)
R1 – Giampaolo Caruso (ITA)
R2 – ISAICHEV Vladimir (RUS)
R3 – IGNATYEV Mikhail (R)
R4 – Pauline Luca (ITA)

LAMPRE – ISD (ITA)
1 – Winner ANACONA Gomez (COL)
2 – Damiano Cunego (ITA)
3 – David CIMOLAI (ITA)
4 – Denys Kostyuk (UKR)
5 – KVACHUK Oleksandr (UKR)
6 – Przemysław Niemiec (POL)
7 – Marco Marzano (ITA)
8 – Morris Possoni (ITA)
9 – David Vigano (ITA)
R1 – Matthew Lloyd (AUS)
R2 – Witalij Buts (UKR)
R3 – KRIVTSOV Dmytro (UKR)
R4 – ułaskawiony Massimo (ITA)

Liquigas-Cannondale (ITA)
1 – Eros Capecchi (ITA)
2 – Mauro Da Dalto (ITA)
3 – Dall’Antonia Tycjan (ITA)
4 – Alan Marangoni (ITA)
5 – Paterski Maciej (POL)
6 – RAT Daniele (I)
7 – Cristiano Salerno (ITA)
8 – Sarmiento TUNARROSA José Cayetano (COL)
9 – Viviani Elia (ITA)
R1 – Agnoli Valerio (ITA)
R2 – Maciej Bodnar (POL)
R3 – OSS Daniel (ITA)
R4 – Fabio SABATINI (ITA)

BELISOL LOTTO TEAM (BEL)
1 – De Clercq Bart (BEL)
2 – Jens DeBusschere (BEL)
3 – Adam Hansen (USA)
4 – Gianni Meersman (BEL)
5 – REYNES MIMO Vicente (ESP)
6 – Jurgen Van de Walle (BEL)
7 – Jurgen Van Den Broeck (BEL)
8 – VAN Leijen Joost (NED)
9 – WILLEMS Frederik (BEL)
R1 – Kenny De Haes (BEL)
R2 – Gert Dockx (BEL)
R3 – Olivier Kaisen (BEL)
R4 – Maarten Neyens (BEL)

Movistar TEAM (ESP)
1 – COBO Acebo Juan Jose (ESP)
2 – Castroviejo NICOLAS Jonathan (ESP)
3 – Benat Intxausti Elorriaga (ESP)
4 – KIRYIENKA Wasilij (BLR)
5 – Pablo Lastras Garcia (ESP)
6 – BAZAN Javier Moreno (ESP)
7 – Quintana ROJAS Nairo Alexander (COL)
8 – ROJAS GIL José Joaquin (ESP)
9 – Ventoso Alberdi Francisco José (ESP)
R1 – VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP)
R2 – Arroyo DURAN David (ESP)
R3 – BRUSEGHIN Marzio (ITA)
R4 – David Lopez Garcia (ESP)

OMEGA PHARMA-QuickStep (BEL)
1 – Dario Cataldo (ITA)
2 – Dries DEVENYNS (BEL)
3 – Kevin De Weert (BEL)
4 – Serge Pauwels (BEL)
5 – Pineau Jérôme (FRA)
6 – Rabon Frantisek (CZE)
7 – Gert Steegmans (BEL)
8 – STYBAR Zdenek (CZE)
9 – VANDEWALLE Kristof (BEL)
R1 – Tony Martin (Niemcy)
R2 – Tom Boonen (BEL)
R3 – KEISSE Iljo (BEL)
R4 – VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL)

Orica GREENEDGE (AUS)
1 – Simon Clarke (AUS)
2 – Allan Davis (AUS)
3 – Julian Dean (NZL)
4 – Docker Mitchell (USA)
5 – Cameron Meyer (AUS)
6 – Travis Meyer (AUS)
7 – Wesley Sulzberger (AUS)
8 – Daniel TEKLEHAYMANOT (ERI)
9 – WEENING Pieter (NED)
R1 – Leigh Howard (AUS)
R2 – Christian Meier (CAN)
R3 – Stuart O’Grady (AUS)
R4 – VAITKUS Tomas (LTU)

Rabobank Cycling Team (NED)
1 – Lars Boom (NED)
2 – Matti Breschel (DEN)
3 – Clement Stef (NED)
4 – TEN DAM Laurens (NED)
5 – Juan Manuel Garate (ESP)
6 – Robert GESINK (NED)
7 – Bauke Mollema (NED)
8 – Grischa Niermann (GER)
9 – Dennis Van Winden (NED)
R1 – Carlos Barredo LLAMAZALES (ESP)
R2 – Paul Martens (Niemcy)
R3 – Tom SLAGTER Jelte (NED)
R4 – KRUIJSWIJK Steven (NED)

RadioShack-Nissan (LUX)
1 – BAKELANTS Jan (BEL)
2 – Bennati Daniele (I)
3 – Mateusz Busche (USA)
4 – Laurent Didier (LUX)
5 – Linus Gerdemann (GER)
6 – Ben HERMANS (BEL)
7 – Markel IRIZAR Aranburu (ESP)
8 – Tiago Machado (POR)
9 – Monfort Maxime (B)
R1 – NIZZOLO Giacomo (ITA)
R2 – Grégory RAST (SUI)
R3 – Hayden Roulston (NZL)
R4 – Robert Wagner (GER)

SKY PROCYCLING (GBR)
1 – Christopher Froome (GBR)
2 – Juan Antonio Flecha Giannoni (ESP)
3 – Sergio Luis Henao Montoya (COL)
4 – Lars Petter NORDHAUG (NOR)
5 – PATE Danny (USA)
6 – Ian Stannard (GBR)
7 – Ben Swift (GBR)
8 – URAN URAN Rigoberto (COL)
9 – ZANDIO Echaide Xabier (ESP)
R1 – Jeremy Hunt (GBR)
R2 – Thomas Lovkvist (SWE)
R3 – PORTE Richie (AUS)
R4 – PUCCIO Salvatore (ITA)

ZESPÓŁ ARGOS – SHIMANO (NED)
1 – John DEGENKOLB (GER)
2 – Simon Geschke (GER)
3 – Johannes Fröhlinger (GER)
4 – GENIEZ Alexandre (F)
5 – JI Cheng (CHN)
6 – DAMUSEAU Thomas (FRA)
7 – HUPOND Thierry (FRA)
8 – Tom Dumoulin (NED)
9 – Koen de Kort (NED)
R1 – Yukihiro DOI (JPN)
R2 – Roger KLUGEGO (GER)
R3 – De Backer Bert (BEL)
R4 – Tobias Ludvigsson (SWE)

Team Saxo Bank (DEN)
1 – Alberto Contador Velasco (ESP)
2 – Benjamin NOVAL Gonzalez (ESP)
3 – Daniel NAVARRO Garcia (ESP)
4 – Blazquez Jezus Hernandez (ESP)
5 – Nicki Sörensen (DEN)
6 – Majka Rafał (POL)
7 – Miguel Moreira Sergio Paulinho (POR)
8 – Bruno PIRES (POR)
9 – TOSATTO Matthew (ENG)
R1 – Chris Anker Sörensen (DEN)
R2 – MORKOV Michael (DEN)
R3 – GUSTOV Volodymir (UKR)
R4 – Mads Christensen (DEN)

Vacansoleil DCM-Pro Cycling Team (NED)
1 – Thomas de Gendt (BEL)
2 – Johnny Hoogerland (NED)
3 – Sergey Lagutin (USA)
4 – Pim ligthart (NED)
5 – Lindeman Bertjan (NED)
6 – MOL Wouter (NED)
7 – Rob RUIJGH (NED)
8 – Valls Rafael (ESP)
9 – VEUCHELEN Frederik (BEL)
R1 – Martijn Keizer (NED)
R2 – LAMMERTINK Maurits (NED)
R3 – Marczyński Tomasz (POL)
R4 – Nikita Novikov (RUS)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments