Piotr PolusAż trzech Polaków znalazło się w składzie Super U Maritime-APOGE Cycliste na sezon 2014. We francuskiej grupie zostali: Piotr Polus i Łukasz Klasiński, a dołączy do nich Michał Michciński (Cartusia Stal Grudziądz).

Drużyna Super U Maritime-APOGE Cycliste posiadająca francuski status DN3 (trzecia liga w kolarstwie amatorskim) liczyła będzie trzynastu kolarzy. Czterech z nich to nowe nabytki.

Jednym z nich jest 20-letni Michał Michciński, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy ekipy Cartusia Stal Grudziądz. Michał na swoim koncie ma m.in trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu UCI juniorów w Grudziądzu. Było to w 2011 roku. W minionym sezonie zajął m.in ósme miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski orlików oraz wygrał jeden z etapów na młodzieżowym wyścigu o Puchar Bałtyku. W „generalce” był szósty.

Michciński we Francji dołączy do swoich byłych kolegów z ALKS Stal Grudziądz, czyli Piotra Polusa i Łukasza Klasińskiego, którzy spędzili w Super U Maritime ostatnie 12. miesięcy.

Dla Polusa będzie to już czwarty sezon spędzony po za granicami naszego kraju. Do swojego dorobku dopisał m.in 4. miejsce w Tour du Canton de la Trimouille oraz 7. w Circuit des Vins du Blayais. Aktywnie jechał także w prestiżowej etapówce Tour du Canton de Saint-Ciers, gdzie zameldował się w pierwszej dziesiątce na jednym z etapów. Nie udało mu się jednak powalczyć na wyścigach UCI i poprawić swoich osiągnięć z 2012 roku, kiedy to w Tour de Gironde (2.2 UCI) dwukrotnie meldował się w top 10 na etapach, a w klasyfikacji generalnej był czternasty.

Klasiński w ostatnim sezonie nie zaliczył spektakularnych osiągnięć. Jedyne miejsce w pierwszej dziesiątce zaliczył w Nocturne de Jarnac.

 

Foto: Elodie Lmne

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułTony Martin chętny do pomocy Michałowi Kwiatkowskiemu i Rigoberto Uranowi
Następny artykułChris Froome popiera czteroletnie zawieszenie za stosowanie dopingu
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments