Michał OlejnikPolscy zawodnicy ścigający się na co dzień we Francji, mają za sobą bardzo udany weekend. Na szczególne słowa uznania zasługują Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) i Michał Michciński (A.PO.GE U Charente-Maritime).

W sobotę na południu Francji odbył się klasyk  La Gainsbarre. Na mecie jako pierwszy zameldował się młody Grek – Charalampos Kastrantas (CC Villeneuve Saint-Germain), a tuż za podium na 4. miejscu zameldował się Michał Olejnik. Jego brat Tomasz – zajął w tej imprezie 70. miejsce.

W tym samym czasie kilkaset kilometrów dalej w kierunku południowym, Michał Michciński uplasował się na 11. lokacie Tour du Canton du Pays Dunois. Dwie pozycje niżej sklasyfikowany został jego klubowy kolega Piotr Polus, a 27. był Łukasz Klasiński. Triumfatorem wyścigu posiadającego kategorię Elite National został inny z kolarzy A.PO.GE U Charente-Maritime – Willy Perrocheau.

W niedzielę Michał Olejnik znów zajął czwarte miejsce. Tym razem w mocniej obsadzonym i bardziej prestiżowym La Gislard (kat. Elite National). Na najwyższym stopniu podium stanął Francuz Dylan Kowalski (VC Rouen 76). Tomek Olejnik był 93.

W wyścigu Circuit des Vins du Blayais (kat. Elite Nationale) znów wystartowała polska trójka z A.PO.GE U Charente-Maritime. Michał Michciński o szerokość opony przegrał finisz po zwycięstwo i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Szczęśliwym zwycięzcą został Kévin Soubes (CC Périgueux Dordogne). Piotrek Polus był szósty.

Z kolei w Tour du Centre Var startowali Kamil Migdoł (U.C Albenassienne) oraz Konrad Tomasiak (VC Hyrios). Były kolarz Wibatechu zajął szóste miejsce, a medalista ubiegłorocznych MP w Sobótce był dziewiętnasty. Warto zaznaczyć, że Konrad dopiero rozpoczyna sezon po kontuzji. Wygrał były zawodowiec La Pomme Marseille –  Mathieu Delarozière (AVC Aix-en-Provence).

 

Andrzej Gucwa

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments