Znamy kolejne szczegóły dotyczące nowej, kontynentalnej ekipy braci Olejnik – Team Véranda Rideau-U. Szef drużyny, Johnny Neveu zatrudnił również dwóch klasowych sprinterów: Justina Jules`a oraz Arnaud Molmy.

„Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni przed nowym sezonem. Tworzenie drużyny idzie zgodnie z planem”, powiedział Neveu.

Nowa zawodowa drużyna, na francuskim zawodowym podwórku, zatrudniła ostatnio trzech klasowych zawodników. Najbardziej znanym jest Justin Jules (La Pomme Marseille). Pamiętają go państwo na pewno z wyścigu Tour of Hainan, który zakończył się tydzień temu. 25-latek wygrał tam etap, a przez sześć następnych dni jechał w koszulce lidera. Na wiosnę był m.in. trzeci oraz czwarty na etapie Etoile de Besseges oraz piąty w klasyku Tour du Finestre.

Kolejnym nabytkiem jest młody, ale już dosyć doświadczony Francuz Romain Mathéou. 23-latek przybywa do kontynentalnej drużyny z Saur-Sojasun. Ten obiecujący zawodnik, dobrze radzi sobie w północnych klasykach. W tym roku, zajął 15. pozycję w arcytrudnym klasyku Tro-Bro Léon. Rok wcześniej był również 4. w Paris – Bourges.

Dla 23-letniego Molmy, będzie to trzeci, pełny sezon w zawodowym peletonie. Sezon 2011, spędził w BigMat-Auber 93. Były kolarz Cofidisu to obiecujący sprinter. W tym sezonie był 5. na etapie Critérium International. Rok temu, wygrał etap na Etoile de Besseges, dwa lata temu klasykLa Roue Tourangelle.

Ekipa Michała i Tomasza Olejnik, będzie ścigała się na francuskich rowerach marki Cyfac.

Niedługo na naszym portalu, znajdą państwo ciekawy wywiad z Michałem Olejnikiem.

Pełny skład drużyny Team Véranda Rideau-U na sezon 2012:

Freddy Bichot (Team Véranda Rideau Sarthe), 32 lata
Gaylord Cumont (USSA Pavilly Barentin), 30 lat
Kévin Denis (Team Véranda Rideau Sarthe), 24 lata
Benoît Jarrier (Team Véranda Rideau Sarthe), 22 lata
Justin Jules (La Pomme Marseille), 25 lat
Maxime Le Montagner (Team Véranda Rideau Sarthe), 20 lat
Guillaume Malle (Team Véranda Rideau Sarthe), 26 lat
Romain Mathéou (Saur-Sojasun), 23 lata
Arnaud Molmy (BigMat-Auber 93), 23 lata
Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin), 31 lat
Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin), 26 lat
Franck Vermeulen (Team Véranda Rideau Sarthe), 35 lat

Andrzej

Poprzedni artykułJonathan Cantwell nowym nabytkiem Saxo Bank-SunGard
Następny artykułPodium Tour de France 2012 celem Bradleya Wigginsa
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments