Patryk KrzywdaPatryk Krzywda (KTK-Kalisz) swój pierwszy sezon w gronie orlika spędzi we francuskiej drużynie UVCA Troyes. W tych samych barwach ściga się także Adam Kordus.

18-latek regularnie w tym sezonie wraz z Reprezentacją Polski startował w Pucharach Świata juniorów i Mistrzostwach Świata we Florencji.

Dodatkowo na krajowym podwórku wygrał m.in Wielkanocny Wyścig w Kłomnicach oraz przede wszystkim klasyfikację generalną bardzo mocno obsadzonego, Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza. Kolarz, dla którego to ostatni rok w gronie juniorów do swoich sukcesów może także zaliczyć Puchar Polski w Turawie oraz etapówkę o Puchar Bałtyku. W mistrzostwach Polski na czas zajął 6. miejsce.

Krzywda wywalczył także medale na drużynowych mistrzostwach Polski. 18-latek opowiedział nam o tym, jak trafił do UVCA Troyes. „Trafiłem tam za pośrednictwem Piotra Brońskiego, trenera z Tarnowa Podgórnego i bardzo mu za to dziękuję”, powiedział uczeń SMS Świdnica dla naszosie.pl.

„Bardzo chciałem wyjechać za granicę. Bardzo chcę się rozwijać i wiem, że zachód do najlepsze miejsce do tego. Rozmawiałem też z paroma innymi drużynami, lecz wiadomo, że dzisiejsze kolarstwo przeżywa kryzys i ciężko o dobre warunki dla młodych kolarzy”, zakończył zawodnik, który do Francji przenosi się na przełomie stycznia i lutego.

 

Foto: Kordus Foto Poznań

Andrzej

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments