trofeo etap1Norweg Kristoffer Halvorsen wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap wyścigu juniorskiego Trofeo Karlsberg. Pozostałe miejsca na podium zajęli Brytyjczycy:  Christopher Lawless i Germain Burton. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Patryk Krzywda (16. miejsce).

Pierwszy etap 26. edycji Trofeo Karlsberg liczył 100 km i rozgrywany był wokół Erweiler-Ehlingen. Na starcie tego juniorskiego wyścigu stanęło 19. reprezentacji, w tym pięciu polskich zawodników: Maciej Kasperkiewicz, Michał Paluta, Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak i Mikołaj Gutek. Przez większą część etapu kolarze jechali większą grupą, walcząc głównie o punkty na premiach górskich i lotnych finiszach.

Około 30 km przed metą mieliśmy atak czterech zawodników: Stepan Kurianov (Rosja), Jonas Abrahamsen (Norwegia), Scott Davies (Wielka Brytania), Giovanni Carboni (Włochy). Jeszcze 2 km przed metą mieli oni 13 sekund przewagi nad rozpędzonym peletonem, ale ostatecznie zostali wchłonięci przez dużą grupę.

Najszybszy okazał się Norweg Kristoffer Halvorsen, który ma już na swoim koncie zwycięstwo na jednym z etapów Tour of Istria czy siódme miejsce w juniorskim Paryż – Roubaix. Dwa kolejne miejsca padły łupem zawodników z Wielkiej Brytanii: Christophera Lawlessa i Germaina Burtona. Dwóch Polaków uplasowało się w czołowej dwudziestce etapu: Patryk Krzywda był szesnasty, a Michał Paluta zajął miejsce siedemnaste.