Gert JoeaarGert Joeaar (Cofidis/Reprezentacja Estonii) wygrał 3. kilometrową jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem Tour of Estonia (2.1 UCI). W czołówce zameldowali się Davide Rebellin i Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Etap 1b Tour of Estonia (2.1 UCI) to 3 kilometrowa jazda indywidualna na czas po ulicach Tallina. Kolarze rywalizowali na krętej trasie w centrum stolicy Estonii.

Długo na czele z dobrym rezultatem utrzymywał się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), który przejechał trasę w 4 minuty i 39 sekund. Wkrótce pokonał go jednak Stefan Schumacher (Christina Watches Onefone). Radość doświadczonego Niemca nie trwała zbyt długo, gdyż na metę wpadł Fredrik Ludvigsson (Team Peopole4you – UNAAS Cycling). Szwed pokonał bardziej doświadczonego rywala o 2,5 sekundy.

Ku uciesze miejscowych kibiców, kolarz Cofidisu jadący w tym wyścigu w barwach Reprezentacji Estonii – Gert Joeaar, pojechał jeszcze szybciej. Na mecie uzyskał czas 4 minuty 31 sekund i nie dał się już nikomu wyprzedzić. Najlepiej z Polaków spisał się piąty ostatecznie Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Gorzej pojechała pierwsza dwójka klasyfikacji generalnej, czyli Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) oraz Leonid Krasnov (RusVelo), którzy zajęli odpowiednio 98. i 80. miejsce.

Najlepiej spośród kolarzy BDC MarcPol wypadł 25. Kamil Gradek, a dla Wibatechu 27. miejsce zajął Andrzej Bartkiewicz.

10 112 Alexander GINGSJÖ ME TEAM PEOPLE4YOU – UNAAS CYCLING 0:04:45.6

Poprzedni artykułPięciu Polaków w Critérium du Dauphiné (profile etapów)
Następny artykułTrofeo Karlsberg: Halvorsen wygrywa pierwszy etap, Krzywda i Paluta w TOP 20