Maxime Le Montagner (Team Véranda Rideau Sarthe) wygrał rozgrywany we Francji klasyk Ronde Mayennaise. Na drugiej pozycji, znalazł się Michał Olejnk (USSA Pavilly Barentin). Jego młodszy brat Tomasz, złamał obojczyk.

Trasa liczyła sobie 157 kilometrów w okolicach Laval. Z 8 sekundową przewagą, na metę wpadła dwójka zawodników: Francuz Le Montagner oraz Olejnik. W sprincie lepszy okazał się kolarz Team Véranda Rideau Sarthe. Grupkę pościgową przyprowadził Steven Martin (Sojasun espoir-ACNC).

Do pechowych, ten wyścig zaliczy Tomasz Olejnik. 27-latek uciekał, jednak upadł na jednym ze śliskich zjazdów, łamiąc obojczyk. Dla jednego z najlepszych amatorów w tym sezonie we Francji, oznacza to koniec sezonu.

Poprzedni artykułSkil-Shimano przesiada się na Felty
Następny artykułJessica Allen mistrzynią świata juniorek na czas! Niewiadoma 29.