Australijka, Jessica Allen została w Kopenhadze mistrzynią świata juniorek w jeździe indywidualnej na czas! Najlepiej z Polek spisała się Katarzyna Niewiadoma, która zajęła 29. miejsce.

Juniorki do pokonania miały 13,9 kilometra na zupełnie płaskiej trasie rozmieszczonej w centrum Kopenhagi. Trasa była trudna technicznie.

Jako pierwsza na rundę wyruszyła Katarzyna Wilkos (Azalia Brzóza Królewska). 18-latka ostatecznie uplasowała się na 31. pozycji, tracąc do zwyciężczyni 1 minutę i 51 sekund.

Długo na prowadzeniu utrzymywała się ósma przed rokiem, mocno zbudowana Niemka Meike Kroger. Zawodniczka zza naszej zachodniej granicy, do ostatniej chwili zajmowała drugie miejsce, będąc tuż za Brytyjką Elinor Barker. Cały wyścig ustawiła jednak ostatnia na trasie, jedenasta przed rokiem Jessica Allen. Australijka przejechała trasę w czasie 19:18:63, pokonując tym samym Barker o niecałe dwie sekundy. Trzeciej Kroger, do złota zabrakło niecałych, trzech sekund.

Katarzyna Niewiadoma (WKLS Krakus BBC Czaja) zajęła 29. miejsce, ze stratą 1 minuty i 44 sekund.

Pełne wyniki wyścigu na czas Juniorek

Poprzedni artykułMichał Olejnik drugi w Ronde Mayennaise. Tomasz złamał obojczyk!
Następny artykułKnees wygrywa Rund um Sebnitz. Dobra jazda Cieślika i Urbanowskiego.