Paweł Cieślik zajął 7., a Marcin Urbanowski 8. miejsce w rozgrywanym w Niemczech wyścigu klasycznym Volksbank Classic „Rund um Sebnitz”.

Zawodnik Bank BGŻ Team, który niedawno przedłużył kontrakt z klubem na kolejny sezon,  zajął najlepsze z Polaków miejsce w rozgrywanym w niedzielę po raz 38. kryterium w Sebnitz. Triumfatorem wyścigu został reprezentant gospodarzy Christian Knees z ekipy Team Sky.

Tuż za Cieślikiem do mety dojechał Marcin Urbanowski

Paweł CieślikDawno nie startowałem przy tak kiepskiej pogodzie. Podobno deszcz to już tradycja na tym wyścigu, ale tym razem było do tego jeszcze wyjątkowo zimno. Już na pierwszej z 16 rund uciekło trzech kolarzy, wśród których był późniejszy zwycięzca Christina Knees. Właściwie na każdej rundzie ktoś próbował atakować na podjeździe i peleton podzielił się na grupki. Z naszej drużyny najpierw w ucieczce znalazł się Marcin Urbanowski, a później dołączyłem do niego ja z kilkoma innymi zawodnikami. W końcówce Knees odjechał samotnie, za nim finiszowało kilku zawodników i w drugiej grupce ja i Urbanowski. Szczerze mówiąc sam byłem zdziwiony swoją dobrą dyspozycją. Zajęcie 7. miejsca w silnie obsadzonym wyścigu, w którym startowało wielu zawodników ekip WorldTour, między innymi zwycięzca czterech etapów Tour de Pologne Marcel Kittel, to naprawdę przyzwoite osiągnięcie. Gratulacje należą się też Marcinowi i pozostałym kolarzom Bank BGŻ Team, bo przez cały wyścig byliśmy widoczni i aktywni.

-- 
Adam Probosz
Rzecznik prasowy Bank BGŻ Professional Cycling Team
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments