Grégory Barteau (CC Villeneuve Saint-Germain) wygrał rozgrywany we Francji klasyk Paris-Chauny. Na drugim miejscu, zameldował się Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Trasa liczyła 141 kilometrów, a zawodnicy startowali z Margny-lès-Compiègne by finiszować w Chauny. Płaski teren nie faworyzował długich ucieczek, ponieważ boczny wiatr rozdzielał peleton. Jednak na kilka kilometrów przed kreską, z czołówki, na atak zdecydował się Grégory Barteau. Jak później się okazało, dla 27-latka była to słuszna decyzja. Francuz wypracował bezpieczną przewagę i samotnie wpadł na metę, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Mocno okrojony peleton ze stratą 17 sekund, przyprowadził 17. zawodnik Mistrzostw Polski w Złotoryi, Michał Olejnik. Trzecie miejsce dla Emilien`a Clère (Club Champagne Charlott). Młodszy z braci Olejnik, Tomasz (USSA Pavilly Barentin) przyjechał na 68. miejscu.

Poprzedni artykułTdQL: Gazvoda nowym liderem. Taciak spada na 3. pozycję.
Następny artykułTdF: Farrar wygrywa pierwszy sprinterski pojedynek wyścigu