fot. Dariusz Krzywański

Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski w najbliższym okresie spotkają się na bułgarskich i rumuńskich szosach, a stamtąd ruszą w bardzo ciekawe strony – biało-zielonych zobaczymy w dwóch belgijskich klasykach, czerwone koszulki zaś odwiedzą Słowację czy Francję.

Polskie ekipy kontynentalne mają za sobą kolejny bardzo udany sezon, choć ten przecież jeszcze się nie skończył. Kolarze HRE Mazowsze Serce Polski odnieśli już 15 zwycięstw, z kolei zawodnicy Voster ATS Teamu świętowali swoje sukcesy 9-krotnie. Można jednak mocno wierzyć, że te liczby jeszcze się zmienią, bowiem przed polskimi zespołami kolejne zawody – zarówno te, gdzie Polacy będą faworytami, jak i takie, gdzie zmierzą się ze światową czołówką w postaci najlepszych World Teamów.

Obie polskie drużyny już dziś zameldowały się na starcie liczącego aż 7 odcinków Tour of Bulgaria. W Bułgarii rozegrany zostanie także kolejny wyścig znajdujący się w ich kalendarzach – 2-etapowy In the footsteps of the Romans. Dalej w planach obu ekip znajdziemy rumuńską imprezę kategorii 2.1 – Turul Romaniei.

Następnie nastąpią „podziały”, czyli po prostu nasze rodzime zespoły ruszą w różne strony. Na Voster ATS Team czekają starty w Belgii – 17 września kolarze tej ekipy wystartują w Grote Prijs Rik Van Looy, a następnego dnia czeka ich kolejna jednodniówka – Gooikse Pijl. Na szerokiej liście startowej tej drugiej jest m.in. Fabio Jakobsen czy Peter Sagan.

Równie ciekawie wyglądają plany ekipy HRE Mazowsze Serce Polski. Kolarzy w czerwonych koszulkach zobaczymy w połowie września w Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie, na starcie którego zapowiadane jest 5 World Teamów, a następnie powalczą z jeszcze mocniejszą stawką we francuskim Paris-Chauny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments