fot. Alpecin-Deceuninck

Ta niedziela stała nie tylko pod znakiem La Vuelty, wygranej Dominiki Włodarczyk w Watersley Womens Challenge czy dobrej postawy kolarzy Mazowsze Serce Polski w Tour of Taihu Lake. W Europie rozegrano także 3 wyścigi jednodniowe pierwszej kategorii, gdzie ścigało się naprawdę wiele gwiazd światowego kolarstwa.

W Belgii rozegrano 20. edycję Gooikse Pijl, w tym roku pod nazwą rozszerzoną do Ixina Gooikse Pijl p/b Lotto. O wygraną w tej imprezie powalczyli sprinterzy, a swoje 13. zwycięstwo w tym sezonie odniósł król tego typu końcówek w sezonie 2023, czyli Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck). Tym razem najbliżej Belga na linii mety byli Olav Kooij (Jumbo-Visma) i Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla). W wyścigu udział wziął zespół Voster ATS Team – między gwiazdami światowego kolarstwa odnaleźć próbował się m.in. Bartosz Rudyk, który zajął 25. miejsce.

Wyniki 20. Gooikse Pijl:

Bardzo mocna grupa kolarzy pozostaje we Włoszech, gdzie jak co roku u schyłku lata i na początku jesieni odbywa się cała masa wyścigów jednodniowych. 75. edycja Trofeo Matteotti zakończyła się finiszem z przeszło 20-osobowej grupy, choć wielu kolarzy dążyło do tego by stawka porwała się wcześniej. Po wygraną sięgnął Sjoerd Bax (UAE Team Emirates), dla którego to powrót na najwyższy stopień podium po prawie rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęli Simone Velasco (Reprezentacja Włoch) i Lorenzo Rota (Intermarché – Circus – Wanty). Polacy nie startowali.

Wyniki 75. Trofeo Matteotti:

Sprinterzy powalczyli nie tylko w Belgii, ale i we Francji. Po wygraną w Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais sięgnął będący obecnie w genialnej formie Matteo Moschetti (Q36.5 Pro Cycling Team), którego wyższość dość zaskakująco uznać musieli Mads Pedersen (Lidl-Trek) i Arnaud Démare (Team Arkéa Samsic). Swoje trzy grosze do tego sukcesu dołożył jedyny Polak w stawce Szymon Sajnok – kolega klubowy zwycięzcy.

Wyniki 77. Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułKaden Groves: „Mam koszulkę punktową!”
Następny artykuł3 ciekawe wzmocnienia Team DSM-firmenich
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments