Kolejny bardzo dobry występ podczas chińskiej kampanii zaliczył zespół Mazowsze Serce Polski. W klasyfikacji generalnej wyścigu Tour of Taihu Lake czwarte miejsce zajął Norbert Banaszek. Imprezę z cyklu Pro Series wygrał George Jackson z Bolton Equities Black Spoke.

11. edycja Tour of Taihu Lake ponownie była dedykowana sprinterom. Wyścig, w którym w historii aż 18 etapów wygrał Jakub Mareczko tym razem trwał 4 dni, a każdy z odcinków kończył się pojedynkiem z dużego peletonu. Kategoria Pro Series sprawiała, że na starcie zameldowało się sporo Pro Teamów, z którymi do walki ruszyły lokalne grupy kontynentalne, reprezentacje oraz kontynuująca swoją chińską kampanię drużyna Mazowsze Serce Polski.

Pierwszy etap zakończył się dubletem kolarzy Green Project-Bardiani CSF-Faizanè – wygrał Enrico Zanoncello przed Lorenzo Confortim. 11. metę przeciął Norbert Banaszek, ale Polak zbierał sekundy na lotnych premiach i dzięki temu znalazł się na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Drugi odcinek zakończył się sprinterskim zwycięstwem Jarne Van de Paara z Lotto Dstny. Młody, utalentowany Belg pokonał George’a Jacksona (Bolton Equities Black Spoke) i Enrico Zanoncello (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè), zaś tuż za przedstawicielami kolarzy z drugiej dywizji kreskę przeciął 5. Norbert Banaszek. Po walce nie tylko z rywalami, ale i z ulewą, lider Mazowsze Serce Polski na ten wyścig spadł na 7. pozycję w generalce.

Trzeci i czwarty etap to już było show jednego aktora. Oba te odcinki wygrał George Jackson i 23-letni Nowozelandczyk okazał się być najlepszy w klasyfikacji generalnej. Norbert Banaszek nadal walczył na lotnych premiach, co w połączeniu z 6. i 3. miejscami na etapach dało Polakowi ostatecznie 4. lokatę w końcowym zestawieniem. Oprócz kolarza Bolton Equities Black Spoke byłego mistrza naszego kraju wyprzedzili jeszcze tylko Enrico Zanoncello i Jarne Van de Paar. Na 11. miejscu tę chińską etapówkę ukończył Tobiasz Pawlak. Przed ekipą Mazowsze Serce Polski kolejne stary w Państwie Środka.