Kolejny świetny występ w tym sezonie zaliczyła Dominika Włodarczyk. Polka wygrała ostatni etap Watersley Womens Challenge i tym samym drugi rok z rzędu triumfowała w klasyfikacji generalnej holenderskiego wyścigu dla pań do lat 23. Wśród juniorek zwyciężyła Włoszka Federica Venturelli.

O tym, że to może być dobry wyścig dla reprezentacji Polski można było przewidywać już po prologu, w którym Dominika Włodarczyk zajęła 2. miejsce. Pierwszy etap skomplikował jednak nieco sprawy – w Mopertingen wygrała Katrijn de Clercq (Lotto Dstny Ladies), a liderka polskiej kadry spadła na 4. lokatę w klasyfikacji generalnej. Kluczowy miał być niedzielny odcinek wokół Watersley, na którym rok temu rozstrzygnął się wyścig. Tak się stało także i tym razem, bo choć ten został poprowadzony po innych drogach to wciąż był bardzo selektywny. Na metę wśród orliczek wpadła tylko czteroosobowa grupa, z której finisz wygrała Dominika Włodarczyk. Dla reprezentantki Polski oznaczało to powrót na najwyższy stopień podium w tym wyścigu – 22-latka zwyciężała w Watersley Womens Challenge także rok temu.

Wyniki Watersley Womens Challenge 2023:

Równolegle na nieco krótszych etapach, acz poprowadzonych tymi samymi trasami, rywalizowały także juniorki. Tam zmagania zdominowała Federica Venturelli – Włoszka po wygraniu prologu poszła za ciosem i zwyciężyła także na 1. etapie, zaś na finałowym odcinku była druga – wówczas ręce do góry unieść mogła Fleur Moors (Belgia). Najlepsza z Polek na etapach ze startu wspólnego, Marta Marek, plasowała się dwukrotnie w drugiej dziesiątce, zaś cały wyścig na 24. miejscu zakończyła Martyna Szczęsna.

Wyniki Watersley Ladies Challenge 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułAlberto Bettiol na dłużej w EF Education-EasyPost
Następny artykułTour of Taihu Lake 2023: George Jackson wygrywa, Norbert Banaszek 4.