Świetna postawa Dominiki Włodarczyk w jedynej międzynarodowej imprezie etapowej dla orliczek trwa w najlepsze. Polka po wygraniu pierwszego etapu i 3. miejscu w jeździe indywidualnej na czas triumfowała także na finałowym odcinku Watersley Womens Challenge 2022 i tym samym do domu wróci z żółtą koszulką zwyciężczyni klasyfikacji generalnej.

Właściwie to z tym „do domu” to dość duże uproszczenie, bowiem przed 21-letnią zawodniczką reprezentującą na co dzień ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław teraz podróż do dalekiej Australii, gdzie będzie reprezentowała Polskę w wyścigu ze startu wspólnego połączonej elity kobiet i orliczek.

Wróćmy jednak do rywalizacji – na panie do lat 23 czekało dziś 114km ze startem i metą w Watersley. Trasa była nieco pofałdowana, acz podjazdy liczyły po góra kilkaset metrów.

Po wygraną z dwójkowej akcji sięgnęła dziś Dominika Włodarczyk, dla której to drugi triumf na holenderskiej ziemi w tym wyścigu. Polka zwyciężyła dzięki temu także w klasyfikacji generalnej, w której pokonała 2. na mecie Ellę Wyllie (Parkhotel Valkenburg) i koleżankę klubową Australijki Lieke Nooijen. 4. miejsce na 3. etapie zajęła Natalia Krześlak, która dzięki tej pozycji awansowała na 7. pozycję w końcowym zestawieniu.